Чи перезимує церква?

Чи перезимує церква?

Дата: 2019-10-23 | Категорiя: Соціум

– Дорогі брати і сестри, друзі! Цій недобудові більше 10 років. Протипожежні водойми, які залишили по собі будівельники, вкрай потрібні храму для захисту від пожежі, – звертається до всіх небайдужих отець Тимон (Тимур Блинець) Свято-Георгіївської церкви (УПЦ) у Седневі, що в Чернігівському районі. – Церковній громаді не до снаги самій віднайти гроші. Цьогоріч завдяки коштам однієї небайдужої людини до храму провели воду, і хоч цей невеличкий водогін не рятує ситуацію щодо пожежних резервуарів, він вкрай нам потрібен. Наразі, аби не заморозити прокладену трубу з водою, потрібно засипати одну шахту піском, вартість – до 100000 гривень.

Як зазначає священик, часу лишилося мало, бо зробити це потрібно до морозів.

Тож отець Тимон звертається до всіх милосердних і добрих людей підтримати храм по можливості. Благодійні внески можна робити на картку парафії в «Приватбанку»: №5169 3305 1721 2418.

Зазначимо, нещодавно отець Тимон звернувся до Прем’єр-міністра України з листом-проханням завершити будівництво Свято-Георгіївської церкви, пам’ятки націо­нального значення. Храм, у якому колись знімали фільм «Вій», – повністю дерев’яний, проте заходи пожежної безпеки майже не передбачені. Взимку приміщення не опалюється, і священик каже, що ще одну зиму церква може не вистояти.

Взагалі Свято-Георгіївській церкві – триста літ. Документи свідчать, що саме стільки років тому її сюди переставили козаки. За радянських часів священики храму зазнали великих гонінь, бо ж церква формувала національну українську свідомість.

У користування найвищий дерев’яний храм нашої країни, заввишки сорок метрів, парафія Української Православної Церкви Київського патріархату отримала у 2009 році, у стані незакінченої реставрації, і вже з наступного, 2010, тут розпочали служби.

Оскільки Свято-Георгіївська церква – пам’ятка національного значення, фінансувати роботи щодо її реконструкції місцевий бюджет не може. Тільки – державний.

Наразі відомо, що десь 500 тисяч гривень коштуватиме корегування проєктно-кошторисної документації реконструкції церкви, самі ж роботи – близько 20 мільйонів. Чи знайдуться такі гроші в держави, аби врятувати пам’ятку національного значення? Відповіді від Уряду поки немає.

Погода ж не чекатиме, скоро приморозить… Якщо небайдужі люди відгукнуться – засипати піском шахту церковники встигнуть.

– Дуже сподіваюся, що протипожежні резервуари колись таки добудують і храм отримає належний пожежний захист. А поки робимо все самі, те, що в наших силах, – додає отець Свято-Георгіївської церкви Тимон.

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»

Фото зі сторінки у Фейсбуці Тимура Блинця


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-30 20:26:02.115

  • Всього випадків: 208,959
  • Активні: 112,470
  • Всього смертей: 4,129
  • Нових смертей: 64
  • Всього одужали: 92,360

Замовити зворотний дзвінок