Про можливість платити за газ менше майже наполовину

Про можливість платити за газ менше майже наполовину

Дата: 2020-11-22 | Категорiя: Соціум

Днями в Чернігівській облдержадміністрації відбулася зустріч з керівництвом газопостачальної компанії «Нафтогаз України». Проєкт, який дозволить жителям регіону економити до 40% на платіжках за газ, ініціювала голова ОДА Анна Коваленко. 

 

У кого дешевше?

Нагадаємо, з 1 серпня в Україні відкрився ринок газу для населення: українці можуть змінювати постачальників газу, якщо чинний з якихось причин їх не влаштовує. Обмеження щодо ціни газу скасовані, а вартість природного палива змінюється щомісяця. Перейти можна до будь-якого українського постачальника, який має відповідну ліцензію. Наприклад, власник квартири у Чернігові може підключитися до «Львівенерго Збут» або ж державного «Нафтогазу» та отримувати газ від цих компаній, замість місцевого «Чернігівгаз Збут». Змінити постачальника може і приватний будинок, і окрема квартира у багатоповерхівці.

На початку цього місяця газопостачальні компанії оприлюднили ціни на листопад. Залежно від постачальника, вони суттєво різняться: аж до 2,63 грн на кубометрі. Найвигідніші ціни: 6 грн за кубометр – у компанії Paliv Energi, 6,22 грн за кубометр – у Megawatt  та 6,33 грн за кубометр – у  газопостачальної компанії «Нафтогаз України». Ціни інших постачальників коливаються від 7,20 грн до 8,70 грн за кубометр. Найвищі тарифи в листопаді виявилися в низки регіональних газзбутів, афілійованих з облгазами, які постачають блакитне паливо більшості споживачів у відповідних регіонах.

Як зазначили в Чернігівській ОДА, аби сплачувати за газ менше майже наполовину, треба лише укласти договір на постачання з державною компанією «Нафтогаз України» і відмовитись від послуг приватного облгазу.

За рівнем життя Чернігівщина наразі посідає останні місця серед регіонів України. Я буду виправляти цю ситуацію роботою у двох напрямках: сприянням зростанню зарплат в області, а також коригуванням цін до справедливого рівня. Саме в цьому контексті варто сприймати мою ініціативу щодо зниження газових тарифів для сімей області, – відзначила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко.

Комунальні платежі – одна з найвагоміших статей витрат кожного домогосподарства, і однією зі складових є плата за газ. В області газифіковано 658 населених пунктів із 1510. Природним газом користуються понад 357 тисяч сімей із 430 тисяч домогосподарств регіону, тобто 83%.

У середньому за рік одна родина на Чернігівщині сплачує до 700 гривень за газ, якщо постачальник – ТОВ «Чернігівгаз Збут».

Ми пропонуємо можливість зменшити цю суму до 40 відсотків. Якщо домогосподарство укладе угоду на отримування природного газу, наприклад, із ТОВ «ГК «Нафтогаз України», ціна якого у листопаді становить 6,33 грн за 1 м3, населення області зможе зекономити на витратах за газ, – зауважив директор ТОВ «ГК «Нафтогаз України» Максим Рабінович.

Тому ми звертаємо увагу населення, ви можете вивчити всі можливі пропозиції від газопостачальних компаній та обрати ту, яка пропонує найбільш привабливі умови, одна з таких варіантів «Нафтогаз України», – додала Анна Коваленко.

Також вона звернулася до керівників громад та міських голів регіону, щоб вони вивчили наявні на ринку пропозиції постачальників послуг та обрали найбільш вигідні пропозиції.

 

Про труби, послугу доставки та квитанції

Як відзначив  Максим Рабінович, після зміни постачальника не потрібно прокладати нові труби. Адже ними опікуються не газопостачальні компанії, а оператори газорозподільчих мереж (облгази). Змінити облгаз не можна, оскільки в регіоні це – природна монополія. Тобто труба одна, а використовувати її для постачання газу можуть сотні постачальників.

Щодо сплати за доставку після зміни постачальника газу, то за цю послугу треба платити облгазу до 20 числа поточного місяця. Також потрібно з 1 по 5 число кожного місяця передавати показання лічильника газу. Облік споживання газу теж проводить газорозподільча компанія.

Квитанції ж на оплату газу клієнту надсилає постачальник.

 

Як перейти до нового постачальника?

Спочатку потрібно перевірити, чи компанія має право на постачання газу, ліцензію. Це можна зробити на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП):  http://www.nerc.gov.ua/

Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника можна як на сайті нового постачальника, так і надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну скриньку. Також потрібно надати: документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення); документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код); інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника). Наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу. Упродовж 20 днів нова компанія має повідомити клієнтові про укладений договір.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»

Фото Євгенія ВОРОХА

 


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-11-28 07:34:01.566

  • Всього випадків: 709,701
  • Активні: 362,473
  • Всього смертей: 12,093
  • Нових смертей: 184
  • Всього одужали: 335,135

Замовити зворотний дзвінок