Тест на ВІЛ тепер можна зробити вдома

Тест на ВІЛ тепер можна зробити вдома

Дата: 2020-12-02 | Категорiя: Соціум

1 грудня – Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІД. Благодійна організація «Чернігівська мережа» організувала кілька заходів, аби привернути увагу до проблеми.

 

«No Name» марафони

 

Це, зокрема, біговий, відео- та творчий марафони «No Name».

 

– Вірусу однаково, як тебе звуть, ким ти працюєш, скільки у тебе грошей, чи є у тебе плани на майбутнє або кохана людина. ВІЛ стосується кожного! – пояснила назву акції фахівчиня зі зв’язків з громадськістю та пресою організації Катерина Соломко.

 

1 грудня швидкими «кров’я­ними» тестами на ВІЛ перевіряли бажаючих студентів Націо­нального університету «Чернігівська політехніка».


 

Про лікування

 

ВААРТ – це високоактивна антиретровірусна терапія. Вона безкоштовна. Однак потребує регулярного вживання ліків.

 

– Наші соціальні працівники працюють з людьми, у яких виявили ВІЛ. Дуже важливо, аби вони вчасно проходили терапію. Це збереже їхнє життя та здоров’я. Крім того, при регулярному прийманні ліків людина з ВІЛ не інфікує інших та може народити здорову дитину, – розповіла пані Соломко.


 

Що зі СНІДом у Чернігові

 

У Чернігівській області наразі ВІЛ виявили в 4 тисяч людей. Фахівці підрахували, що ще близько 2 тисяч інфіковані, проте не знають про це. Найчастіше ВІЛ діагностують у людей 30-50 років.

 

– Підступність хвороби в тому, що на початковому етапі за зовнішніми ознаками її не видно. Людина живе з ВІЛ, інфікує інших, а важка стадія – СНІДу – може початися лише за 8-9 років. Сьогодні це вже не хвороба наркозалежних людей. На Чернігівщині 76% випадків передачі вірусу – статевим шляхом, – додала Катерина Соломко.

 

Проте через пандемію коронавірусу кількість тестувань зменшилася: лікарні перекваліфіковані, з медиками пацієнти частіше спілкуються дистанційно.

 

– Але ж люди залишаються з цією інфекцією і можуть заражати інших. Тому, коли історія з ковідом закінчиться, виявиться багато людей, яких вчасно не протестували. Вони будуть у важкій стадії, – попередила представниця організації.


 

Як і де пройти тест

 

БО «Чернігівська мережа» робить два види тестів – через аналіз крові та слинний. Результати отримують за 15-20 хвилин. Тести безкоштовні.

 

Тому, якщо ви мали хоча б один незахищений статевий контакт з неперевіреним партнером або перебуваєте в групі ризику за іншими показниками, пройдіть тест:

 

- у сімейного лікаря (безкош­товно, тест входить до пакетамедичних гарантій);

 

- у Центрі протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу (у Чернігові по вул. Івана Мазепи, 3);

 

- в БО «Чернігівська мережа» (запис за тел. 614-736);

 

- нова опція – слинний тест на ВІЛ «Хочу обстежитись» можна замовити додому, сплативши лише вартість доставки – https://prozdorovia.in.ua/khochu-obstezhytys/.

 

Наталія НАЙДЮК, газета «Деснянка»

Фото з архіву БО «Чернігівська мережа»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-01-26 08:52:01.964

  • Всього випадків: 1,197,107
  • Активні: 209,215
  • Всього смертей: 22,057
  • Нових смертей: 133
  • Всього одужали: 965,835

Замовити зворотний дзвінок