«Все, що у нас було – мрія і 50 доларів». Про бізнес двох сестер і бренд «РозУмка»

«Все, що у нас було – мрія і 50 доларів». Про бізнес двох сестер і бренд «РозУмка»

Дата: 2019-10-30 | Категорiя: Соціум

Новий масштабний проєкт від «Деснянки» ТОП-20 ЦІКАВИХ БІЗНЕС-ІДЕЙ ЧЕРНІГІВЩИНИ

 ЖИВИ І ПРАЦЮЙ – В УКРАЇНІ!

Майже тринадцять років у Чернігові успішно діє ліцензований освітній центр «РозУмка», заклад, де всебічно розвивають дітей, вчать іноземних мов. Тут не лише готують до школи, а й проводять курси занять гри в шахи, різнопланові майстер-класи, пропонують послуги психолога, логопеда, дефектолога. Влаштовують різні свята, і останнім часом найпопулярнішими заходами серед підлітків стали «піжамні вечірки», з боями подушками, дискотекою, ночівлею у спальних мішках. Клієнти «РозУмки» – це ж не тільки малюки з 11 місяців, дошкільнята, а й учні та студенти, навіть дорослі. Для всіх їх співвласниці «РозУмки» – сестри Ганна Пушкар і Юлія Жданова відібрали тільки найліпше в кожному з напрямків роботи. Тому й не дивно, що наразі в місті це найпопулярніший освітній центр, а його назва вже стала справжнім брендом.

 

Третя дитина

– Усе розпочалося 12 років тому, точніше – майже 13-ть, – розповідає співвласниця і керівниця «РозУмки» Юлія Жданова. – Нам з сестрою захотілося щось створити в місті для дітей. І все, що у нас було, – мрія та 50 доларів.

Дівчата вирішили винайняти приміщення. Знайшли невеличку квартиру у багатоповерхівці на першому поверсі по вулиці Доценка. Саме там і розмістилася спочатку маленька студія «РозУмки». Якісь меблі там уже були, дещо сестри привезли з дому. Того ж дня Ганна і Юлія розклеїли біля під’їздів оголошення про набір.

– Ми навіть не сподівалися, що все так швидко піде, – продовжує. – Група набралася одразу. Гадали, що потихеньку самі працюватимемо, так спочатку й було. Але через декілька місяців у нас уже стільки дітей налічувалося, що ми просто фізично не могли все вести самотужки. Тому взяли на роботу ще двох учителів.

У власниць «РозУмки» – педагогічна освіта. Юлія Жданова – вчителька історії і англійської мови. Ганна Пушкар закінчила історичний факультет і також має економічний фах. До народження сина Тараса (наразі у неї двоє діток, є донечка Стефанія) промоніторила безліч навчальних методик, відвідала сотні семінарів всеукраїнського та світового рівнів і взялася з сестрою за розробку унікальних освітніх програм, які охопили, з їхньої точки зору, все найліпше, найефективніше, те, що підходить саме для українських дітей, нашого менталітету. І тепер, коли минуло стільки років від дня заснування тодішньої невеличкої студії, Юлія Жданова каже, що «РозУмка» – це їхнє життя, їхня третя дитина (у Юлії теж двоє дітей – Степан та Ілля).

Юлія Жданова і Ганна Пушкар

– Розробили власні освітні програми і, базую­чись на досвіді вчителювання, усе й розпочали. Ганна стала керувати всебічним розвитком, а за мною – іноземні мови. Спочатку була тільки англійська, згодом, коли розширилися і натепер – німецька та польська, – каже керівниця.

Відкрили ще одну філію, і ще, ще… Наразі їх у «РозУмки» – шість! Усі вони у різних частинах міста.

– Все для того, щоб кожен мав можливість до нас прийти і навчатися. Ми – поряд, – з посмішкою каже Юлія. – Це особливо важливо для родин з маленькими дітками, бо вони дістаються до нас з візочками.

Заняття з найменшенькими – це не тільки розвиток мовлення, логіки, логоритміка, а й соціалізація.

– Хлопчики і дівчатка вчаться взаємодіяти між собою. Для дітей, які ще не відвідують дошкільні заклади – це чудовий крок, бо коли вони потім йдуть до садочка – їм не страшно лишатися в групі. Досвід показує: адаптація проходить більш спокійно, адже вони вже спробували, знають, як це гратися, спілкуватися і навчатися разом. Жодного дискомфорту у дітей немає, – пояснює Юлія Жданова.

 

Не для галочки

Засвоювати англійську мову у «РозУмці» розпочинають діти від року. Навчання відбувається за унікальною програмою, окремо розроб­лена вона й для дошкільнят, школярів, студентів.

– Для наймолодших – програма «Англійські ігри», – каже викладачка Юлія Жданова. – Повністю занурюємо дитину в англомовне середовище, такий собі аналог білінгвальної (двомовної) сім’ї. Коли мама завжди спілкується вдома українською, а тато – завжди англійською, і потім їхні діти володіють двома мовами. Так само й у нас. Адже до трьох років будь-яка дитина має шанс розвинути свої задатки. Де б вона не народилася, у Франції, Італії чи в Україні, вона може розмовляти тією мовою, якою спілкуються її батьки. І нічого тут надзвичайного немає.

Юлія переконана, якщо встигнути розвинути задатки до трьох років, то дитина зможе оволодівати мовою природно, не навчаючись. У «РозУмці» це відбувається за допомогою гри. Завдяки створеним спеціальним моментам, слова і вирази англійською супроводжують діями. Приміром, фраза «лягаємо спати». Спочатку педагог вмикає колискову і кілька разів приказує: «Go to sleep». Наступного разу вихованцям демонструють коротеньке відео-презентацію, в якому хтось лягає спати, і вчителька знову каже про це. Далі дітки вкладають іграшки у ліжка і вже самі кажуть це англійською. Таким чином слово «sleep», без перекладу, відкладається у їхніх головах. Система занурення в англомовне середовище працює не відразу, а згодом, і дуже добре себе зарекомендувала.

– Польська група – це взагалі наша гордість! Дорослі дійшли рівня А1 і наразі вже перейшли на наступний та можуть вільно спілкуватися, – пишається Юлія. – У нас один учень, він фотограф, вивчився на першому рівні і поїхав у Польщу, щоб зробити фотозйомку. Коли повернувся, то щиро нам дякував. Знання, які дала «РозУмка», неабияк йому допомогли у роботі, спілкуванні. Дуже приємно, що всі старання були не для галочки.

 

Взаємозамінні

Наразі в центрі, до речі, «РозУмка» – перша в Чернігові отримала ліцензію, як приватний освітній заклад, навчається тисяча вихованців, а працює з ними близько трьох десятків спеціалістів. Учителі постійно вдосконалюють свої знання, отримують сертифікати. Взагалі, тут демократичний стиль управління, свята колектив відзначає разом, влаштовує корпоративи з дрес-кодами, завданнями, конкурсами.

– А перед тим, як взяти людину в свою команду, ми проводимо кастинги (так жартома називають співбесіди наші співробітники), перевіряємо кандидатів на знання методики, уміння працювати з дітьми. А потім ще й навчаємо їх за своїми планами, щоб далі працювали за програмою центру. Для цього маємо методиста, також і я долучаюся до процесу. Працюємо в парі. Люблю особисто перевіряти заняття. Такий собі контроль, – додає Юлія.

Окрім освітнього напрямку та іноземних мов, у центрі є курси гри в шахи, пропонують послуги психолога, логопеда, дефектолога, практикують проведення свят. Мають чимало країнознавчих проєктів, показують, як відзначають ті чи інші свята в інших державах. Ось, приміром, Хелловін, це не українське свято, його «РозУмка» не святкує, а демонструє традиції країни, мову якої вивчають їхні вихованці.

– Один з останніх наших напрямків, який став дуже популярним, це «піжамні вечірки» на всю ніч з діть­ми підлітками. У спальних мішках на підлозі, з попкорном, з боями подушками, з дискотекою. Вечірка, яку діти пригадують дуже довго, – каже керівниця. – Влаштовуємо її в одній з філій, маємо для цього спеціально оформлене приміщення.

У «РозУмки» немає вихідних, так само, як і у її керівниць. Учителі ж працюють за графіком.

– Можу відпочивати, коли я за межами країни. Бо коли я в Чернігові, постійно відповідаю на телефонні дзвінки, вирішую якісь організаційні питання. Ти не можеш ввечері прийти з роботи і, образно кажучи, спокійно прилягти. У мене цього немає, натомість є купа справ, то десь комп’ютерна техніка дала збій, то лампочка десь перегоріла… Це – життя!, – розповідає далі Юлія. – Звичайно, все це лагодять спеціальні люди, але ж скеровую їх я. Також за мною чимало інших обов’язків, ніхто ж не скасовував сплату податків.

Окрім того, двічі на тиждень Юлія викладає англійську в групах, а також практикує онлайн-заняття по Скайпу. Вона має учнів з інших міст і країн.

– Насправді нам пощастило з сест­рою, як ми жартуємо, що ми взає­мозамінні. Приміром, запрошують «РозУмку» на якийсь захід, і одна з нас обов’язково буде там. Це дуже зручно. Ми навіть у відпустку їздимо по черзі, щоб хтось лишався в Чернігові. Мінус – відпочити разом не можемо, – констатує.

А ось у дитинстві двоюрідні сест­рички разом щоліта їздили на канікули в село, і вже тоді були нерозлучні. Винаймав на кілька місяців будиночок у Шестовиці, що в Чернігівському районі, їхній любий дідусь, колишній військовий. Й нічого дивного, що більшість добре знайомих людей вважають Ганну і Юлію рідними сестрами.

Юлія з сім’єю

 

Заняття у мами

«РозУмку» відвідують і діти керівниць. Приміром, Юлія Жданова викладає англійську у сина Іллі.

– Мені це подобається, – каже. – У нас немає вимог щодо оцінювання. Вчителі мотивують дітей, зацікавлюють, створюють змагальні моменти. І це працює! Головне ж у нашій роботі – достукатися до кожного. Важливий – результат. Якщо дитина не знає – ми навчимо, якщо знову не знає – ми знову навчимо. До тих пір доноситимемо знання, доки не зрозуміє. «РозУмка» – це неабияка допомога дитсадку, школі, вишу, професії. Якщо, приміром, у навчанні є пробіли, ми їх заповнює­мо і згодом дітям даються легше знання. Наша ціль – аби ліпше, більше, ефективніше.

Сім років поспіль у березні «РозУмка» – єдиний приватний заклад в області – організовує з партнерами безкоштовну приватну олімпіаду
з англійської мови для 100 шестикласників з усіх шкіл Чернігова. Щоразу на переможців чекають цінні призи і подарунки!

Хто дав назву освітньому центру – відповісти достеменно ніхто не може.

– Ми довго думали, як назвати. Це був якийсь мозковий штурм: а давайте так, а давайте так… Потім назва якось вистрелила, від слів «розум» і «Умка», клички ведмедика. Відбулося злиття. Чоловік Ганни каже, що це він придумав, сест­ра вважає, що вона, а я думаю, а, може, це я, – посміхається Юлія. – Чесно, ми не знаємо, звідки взялася назва, вона просто нам подобається! Знаєте, коли «РозУмкою» називають будь-який освітній заклад у місті – надзвичайно приємно, бо це вже бренд. До цього ми довго йшли.

Варто сказати, що два роки тому «РозУмка» стала переможницею конкурсу для підприємців, який проводить Торгово-промислова палата, у номінації «Найкращі послуги населенню».

А ще сестри Юлія Жданова і Ганна Пушкар активні у громадському житті, їх обох було визнано «Жінками року». Вони багато літ разом зі Спілкою жінок Чернігівщини. Одного разу Юлія, єдина з усієї України, представляла спілку на конференції у Франції. У своїй доповіді перед всесвітнім загалом розповідала про діяльність жіночої організації, про підтримку одна одної, корисні форуми, благодійні проєкти. І тоді у Франції переконалася, що все робить правильно, що живе і працює на рідній землі.

– У кожного нині є можливість поїхати за кордон та працювати. Але я цього не роблю принципово, – твердо каже керівниця. – Мені болить, що українці вкладають свої сили і розум на чужині. Насправді у нас такі ресурсні люди! Далеко ходити не треба – візьміть нашу «РозУмку». Це ж справжній «клондайк»! Вважаю, що треба підтримувати українське виробництво, мистецт­во, інші сфери і галузі. Разом це можна зробити. Україна до цього йде. З кожним днем ми стаємо більш свідомими, європейськими. Як масово зазвучала еко-тема, волонтерство, благодійність… Ми рухаємося правильним шляхом. Головне – не зупинятися, вірити в країну і вкладати все найкраще у наших дітей. «РозУмка» саме це й робить!

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»

Новий масштабний проєкт від «Деснянки» ТОП-20 ЦІКАВИХ БІЗНЕС-ІДЕЙ ЧЕРНІГІВЩИНИ.

Голосуйте за конкретну бізнес-ідею та людей, які її втілюють, на сторінці «Деснянки» у Фейсбуці www.facebook.com/dvilna.

Всі матеріали у рамках проєкту будуть розміщені на офіційному сайті тижневика

www. desnyanka.com.ua та у Фейсбуці.

Слідкуйте за нашими публікаціями та голосуйте! Ваш голос визначатиме рейтинг!

 


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-10-01 17:14:01.862

  • Всього випадків: 213,028
  • Активні: 114,392
  • Всього смертей: 4,193
  • Нових смертей: 64
  • Всього одужали: 94,443

Замовити зворотний дзвінок