У Чернігівській обласній раді – політична криза?

У Чернігівській обласній раді – політична криза?

Дата: 2020-12-29 | Категорiя: Соціум

Чи дійдуть депутати консенсусу і чи матиме область ухвалений бюджет на 2021 рік?

23 грудня друга позачергова сесія Чернігівської обласної ради, де депутати мали розглянути підготовлені Чернігівською ОДА проєкти цільових програм на 2021-й та наступні роки, не відбулася. Через те, що не було кворуму, – засідання перенесли на 28 грудня. Для участі у сесії зареєструвався 31 депутат від трьох фракцій «Слуга народу», «Рідний дім» та Радикальна партія. Двоє депутатів цих фракцій не були присутні. Не зареєструвався також жоден з представників п’яти партій: «Наш Край», «За майбутнє», «Батьківщина», «Європейська солідарність» та «Опозиційна платформа «За життя». До зали засідань обласної ради завітали народі депутати України Сергій Гривко, Олег Семінський та Борис Приходько.

 

З важливими питаннями, але без комунікації з фракціями

 

Загалом на розгляд депутатів пропонувалось понад три десятки питань з фінансів, соціально-економічного розвитку, підтримки галузей культури, спорту, сім’ї та молоді. На сесії планувалось розглянути близько 20 цільових програм, які готували департаменти та управління Чернігівської ОДА. Важливі для економіки регіону Програма економічного і соціального розвитку Чернігівської області на 2021 рік, Програма «Чернігівщина конкурентоспроможна», Програма підтримки розвитку АПК на 2021-2027 роки. Окрема програма стосується діагностики та лікування на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, яка передбачає кошти для тестування, закупівлі обладнання та доплати медичним працівникам. Також обласна Програма «Соціальне партнерство», розвиток молодіжного кредитування, оздоровлення та відпочинок дітей.

– Для участі у другому позачерговому пленарному засіданні обласного органу представницької влади восьмого скликання зареєструвався 31 депутат із 64. Однак цієї кількості недостатньо для прийняття рішень, які внесені до порядку денного сесії. Я негайно підпишу розпорядження про перенесення дати нинішнього пленарного засідання на 28 грудня поточного року, – зазначила голова обласної ради Олена Дмитренко.

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко наголосила, що намічена позачергова сесія вкрай важлива для всіх жителів Чернігівщини, і закликала новообраних депутатів обласної ради пам’ятати про інтереси виборців.

– Перші сесії обласної ради вкрай важливі, тому що на них закладається фундамент роботи на рік. Тому усім депутатам варто проявити дисципліну та пам’ятати про інтереси своїх виборців, приступити до роботи, – наголосила  Анна Коваленко.

Голова Чернігівської ОДА звернулася до голови Чернігівської обласної ради Олени Дмит­ренко з проханням налагодити комунікацію з усіма фракціями та найближчим часом зібрати робочу сесію облради для прийняття програм та бюджету області.

– Нагадую, що я, як голова ОДА, разом з керівниками структурних підрозділів працюємо у режимі максимального сприяння вашій конструктивній праці. Ми завжди відкриті для спілкування з вами та зацікавленні у налагод­женні взаємодії в інтересах розвитку області, – відзначила Анна Коваленко.

 

Формат коаліції варто переглянути – вважає Семінський

 

Свою позицію щодо ситуації в обласній раді народний депутат від «Слуги народу» Олег Семінський озвучив у сесійній залі та більш розширено розмістив на сторінці у фейсбуці:

– В Чернігівській обласній раді поглиблюється системна політична криза, що, безумовно, негативно вплине на життєдіяльність області. Уперше на моїй пам’яті не зібрався кворум! Сесія неправомочна і я, гадаю, що це тільки початок! Для мене коаліція «Рідного дому», «Слуги народу» та «Радикальної партії» є, м’яко кажучи, неприродною, а, говорячи прямо, це – суміш бульдога з носорогом. Хресним батьком цієї так званої коаліції виступив відомий політичний диригент пан Атрошенко. Безперечно, що запорукою стабільності в області є плідна співпраця та порозуміння між обласною радою та Чернігівською ОДА. За даної ситуації така співпраця є неповною і те, що сьогодні в залі не було кворуму, свідчить про недовіру депутатської більшості до керівництва обласної ради. Формат коаліції варто переглянути, а на голову обласної ради обрати людину, яка б забезпечила спокійну та стабільну роботу цього органу.

На це відреагував заступник голови обласної ради Дмитро Блауш:

– Я бачу, що в зоології ви дуже добре розбираєтеся, але народний депутат, який переміг по 208 округу (Анатолій Гунько від «Слуги народу» переміг Олега Ляшка від Радикальної партії), напевно, більш мудріший ніж ви і розуміє, що міцна співпраця на благо Чернігівщини – вона більш конструктивна, ніж висловлена вами неповага до наших колег-депутатів.

 

Чому п’ять фракцій не брали участі у засіданні?

 

Як прокоментував журналістам val.ua депутат обласної ради, голова Чернігівської обласної організації ВО «Батьківщина» Сергій Пащенко, криза в роботі обласної ради виникла ще на минулій сесії:

– Відбулися просто ганебні події, коли три фракції так званої більшості просто наплювали на Регламент роботи сесії, «розпустивши» лічильну комісію, яка складалася з усіх представників політичних сил обласної ради, а це 8, і утворили натомість свою, зручну комісію, куди включили лише три фракції. Все для того, аби допустити шоу з голосуванням за керівництво обласної ради, коли так зване «таємне волевиявлення» перетворили по суті у звітування хто й за кого голосує. Тоді три фракції, які і вчинили цей безлад, а це «Слуга народу», «Рідний дім» та Радикальна партія Ляшка, обрали і керівництво обласної ради, і керівництво профільних комісій. Звичайно ж, тільки з представників цих політичних сил.  Ці та інші рішення ми вважаємо незаконними, а тому брати участь в такому політичному фарсі не хочемо.

Щодо подальших дій фракції Пащенко зазначив:

– До обласної ради увійшли вісім партій, часом це зовсім різні за поглядами політичні сили. Однак на сьогоднішній день є чітка позиція щодо потреби об’єднання всіх без виключення депутатів для роботи на благо області. А викликів дуже й дуже багато. 5 фракцій це розуміють, але для трьох власні амбіції, на жаль, стоять в пріоритеті.

Депутат обласної ради, голова територіальної організації «Європейська солідарність» Олександр Мисник коментує так:

– Позиція нашої фракції є принциповою щодо дотримання законності в роботі обласної ради. Ми неодноразово заявляли про грубі порушення Закону та Регламенту при проведенні таємного голосування з виборів голови та заступників, в інших питаннях першої сесії. Порушення Закону не можуть породжувати законні наслідки.

Депутат обласної ради, керівник фракції, голова обласного осередку «Нашого Краю» Сергій Баришовець також висловив позицію:

– Такі підходи не сприяють нормальному процесу й об’єктивно створюють політичну кризу в обласній раді. В умовах проведених сумнівних процедур та порядку прийняття рішень, ми вимагаємо повного дотримання законності в роботі обласної ради, без чого не можемо поділяти з так званою більшістю політичної відповідальності.

Депутат обласної ради від партії «За майбутнє» Арсен Дідур щодо ситуації з відсутністю депутатів п’яти фракцій на сесії розмістив своє бачення на фейсбук-сторінці:

– Більшість, котра ігнорує меншість, але не може забезпечити явку своїх депутатів, більшістю не є. Зареєстрованих обранців на другу сесію обласної ради виявилося лише 31. Усі інші не з’явилися через порушення законності та Регламенту на першій сесії при проведенні так званого «таємного голосування» з виборів голови, заступників голови та інших питань. Усі ці рішення будуть оскаржені у відповідних інстанціях. Також так звана більшість, ігноруючи інтереси аж п’яти фракцій, одноосібно утворила постійні комісії. Цю сесію, знову ж порушуючи Регламент, чомусь назвали позачерговою, хоча майже всі питання стосувалися ухвалення обласних програм. І це при тому, що головний кошторис області на сесії навіть не розглядається! Такий непрофесійний підхід до роботи свідчить про те, що в обласній раді назріла політична криза, яку треба негайно зупинити.

У фракції «Слуги народу» шукають шляхи вирішення ситуації, що склалася.

– Я сподіваюся, що 28 грудня ми залучимо до конструктивного діалогу інші політичні сили і будемо всі голосувати за розвиток нашої області, – зазначив керівник фракції «Слуга народу» в обласній раді Дмитро Іванов.

 

Кворуму немає, як і бюджету-2021

 

28 грудня мала відбутися друга позачергова сесія обласної ради. Під час першого пленарного засідання депутати мали розглянути і ухвалити програми, які підготувала Чернігівська ОДА. Під час другого пленарного засідання – проєкт бюджету на 2021 рік. Втім, знову через те, що не було кворуму, засідання сесії не відбулося. Із 64 депутатів зареєструвалося 32. В сесійній залі не з’явилися представники п’яти фракцій: «Нашого Краю», «Батьківщини», «Європейської солідарності», «За майбутнє» та «Опозиційної платформи – За життя». А також, як поінформувала голова обласної ради Олена Дмитренко, через хворобу не були присутні два депутати: Олександр Левицький від «Слуги народу» та Неоніла Шаповаленко від Радикальної партії.

– Ми просили всі фракції запропонувати своїх представників у комісії, надсилали листи. Але на сьогодні опозиційні політичні сили обласної ради так нічого й не запропонували, – зазначила Олена Дмитренко.

Щодо незаконності переобрання лічильної комісії під час першої сесії, то Олена Дмитренко на це відповіла так:

– Почитайте Регламент, лічильну комісію можна переобирати декілька разів, якщо виникають підстави і підозри щодо неякісної роботи комісії. А підстави були аргументовані.

За словами Олени Дмитренко, вже цьогоріч обласна рада сесію не скликатиме.

– Зустрінемося після Нового року. Я думаю, що вже тоді ця політична криза спаде і ми приймемо програми, обласний бюд­жет… А поки будемо працювати на 1/12 бюджету. Така практика є, і нічого в цьому катастрофічного немає.

 

28 грудня голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко заявила:

– Ситуація, яка склалася в обласній раді, є відверто ненормальною. Вже вкотре рада не може зібрати кворуму.

Небажання знаходити компроміс, неготовність до будь-якого діалогу призводять до прямих втрат жителів області.

Неприйняття обласних програм та річного бюджету можуть вкрай негативно позначитися на розвитку регіону та добробуті людей.

Я закликаю депутатів Чернігівської обласної ради до конструктивної комунікації. Зі свого боку готова виступити модератором процесу перемовин між усіма депутатськими групами.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»

Євгенія ВОРОХА


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-01-26 08:52:01.964

  • Всього випадків: 1,197,107
  • Активні: 209,215
  • Всього смертей: 22,057
  • Нових смертей: 133
  • Всього одужали: 965,835

Замовити зворотний дзвінок