Священник Свято-Георгіївської церкви – про ремонт паламарні, юного прислужника і вдячність небайдужим

Священник Свято-Георгіївської церкви – про ремонт паламарні, юного прислужника і вдячність небайдужим

Дата: 2021-01-05 | Категорiя: Соціум

Упродовж двох місяців, відколи отець Тимон (Тимур Блинець) – священник Свято-Георгіївської церкви в Седневі Чернігівського району розпочав збір коштів на реставрацію храму, завдяки небайдужим вдалося залучити майже 85 тисяч гривень благодійних коштів. Окрім того, за цей час розпочалося утеплення церковної паламарні. Це спеціальне приміщення для зберігання речей, що використовують для служби, і в якому віднедавна порядкує юний паламар – помічник отця Тимона Денис Ольховик.

 

– Денису – 13-ть, він з багатодітної родини, – розповідає священник. – Щовихідних разом проводимо богослужіння в храмі. Він навчився розпалювати кадило, свічки, слідкує за тим, щоб вони горіли. Хороша дитина, ласкава, відповідальна. Цього літа я його похрестив, і тоді він сказав своїй мамі, що хоче ходити допомагати мені. А до того у мене не було нікого.

Денис Ольховик 

Дерев’яна Свято-Георгіївська церква, як ми зазначали у попередніх матеріалах, потребує реконструкції, не опалюється. В холодну пору тут вогко, холодно, гуляє вітер, через щілини всередину замітає сніг, від дощу стіни мокріють і гниють. Словом, температура в храмі майже така ж, як на вулиці. Аби Денис під час служби не мерз, отець Тимон вирішив утеплити паламарню. Як сам каже, почав з малого.

 

– Відгукнулося подружжя з Чернігова, яке допомогло з будівельними матеріалами та, власне, з самим ремонтом, – радісно каже Тимур Блинець. – Уже вдалося утеп­лити стіни і обшити їх вагонкою, зробити стелю, якої взагалі не було. Також надійно її утеплили. У минулому році церкві подарували електричний обігрівач, тож ми в паламарні йому знайшли почесне місце. Наразі температура в приміщенні тримається до 10 градусів тепла. Тут ми й воду гріємо, переодягаємося…

 За словами священника, залишилося утеплити двері паламарні та замінити елект­ро­проводку. Якраз над цим і працюють.

 

Розповів отець Тимон, що нещодавно йому телефонували зі столичної фірми, яка спеціалізується на виробництві систем опалення.

 

– Запропонували допомогу в якості електричних обігрівачів, – зазначає Тимур Блинець. – Але, щоб визначити їх оптимальну кількість, потрібно надати фірмі інформацію щодо площі церкви, проєкт. Готую документи до відправлення.

 


Щодо збору коштів. Як повідомив настоятель Свято-Георгіївського храму, упродовж двох місяців на рахунок парафії небайдужі перерахували майже 85 тисяч гривень.

 

– Внески від 10 гривень – до 40 тисяч. Нагадаю, що по 5 тисяч надійшли від київської фірми «Аудиторська компанія «Центр професійного аудиту» та ще одного невідомого благодійника чи благодійниці. 10 тисяч гривень пожертвував народний депутат Антон Поляков. Найбільшу на сьогодні суму – 40 тисяч гривень – перерахувала фірма Фундермакс, Міла та Святослав Шиліни. Всього ж за час збору коштів зафіксовано 129 переказів, – відзначає отець Тимон і дякує кожному, хто відгукнувся допомогти церкві. І додає: – До речі, ми заключили з ПриватБанком договір щодо мінімальної оплати послуги з перерахування коштів на рахунок парафії. Тепер це буде коштувати людині всього гривню. Ініціатором виступив банк. Мені зателефонували і запропонували, щоб, роблячи внески на добру справу, люди не сплачували комісію банку.

 

Також до загальної суми збору коштів долучився екскурсовод, історик Володимир Пилипенко, який організував благодійну оглядову екскурсію старим Черніговом. Кошти – 4200 гривень, – які вдалося зібрати, пан Володимир перерахував на банківську картку та готівкою віддав особисто настоятелю храму.

 

Ось і Різдво Христове. У Свято-Георгіївській церкві – святкова служба. Священник Тимон і юний паламар Денис радіють прихожанам, щоб разом помолитись за українців.

 

– Хочеться, щоб нарешті на нашій землі настав мир. Щоб не гинули наші хлопці. Щоб у кожній оселі було тепло, були достаток, злагода. Добрі вчинки завжди поверталися добром. Божої всім ласки і любові. З Різдвом Христовим! – щиро бажає священник Тимон.

 

Хто хоче допомогти церкві, кошти можна перерахувати:

Карта ПриватБанку Свято-Георгіївської парафії:

5169 3305 1721 2418  (варто вказувати – на реставрацію храму).

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-01-26 08:52:01.964

  • Всього випадків: 1,197,107
  • Активні: 209,215
  • Всього смертей: 22,057
  • Нових смертей: 133
  • Всього одужали: 965,835

Замовити зворотний дзвінок