Вам самотньо? Подзвоніть волонтеру, це безкоштовно

Вам самотньо? Подзвоніть волонтеру, це безкоштовно

Дата: 2021-02-17 | Категорiя: Соціум

В Україні з 10 червня 2020 року працює волонтерський проєкт «Мій телефонний друг». Пенсіонер чи будь-яка людина, що почувається самотньою, може подзвонити на безкоштовну лінію і замовити собі телефонного друга. Телефонувати можна з понеділка по п’ятницю з 12 до 20 години. Про те, як працює проєкт та як скористатися його послугами, «Деснянці» розповіла його менеджерка Єлизавета Бончужна.

 

Хто організатор

 

«Мій телефонний друг» організувала Українська волонтерська служба спільно з двома міністерствами – молоді та спорту, а також соціальної політики. Партнером став Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Ідея поєднувати молодь та літніх людей популярна в світі. Наприклад, у США в якості експерименту об’єднали будинки для літніх людей та сиротинці. Так літні люди отримали люблячих онуків, а діти – чи не вперше відчули, що таке батьківська любов та піклування.

 

Як усе працює

 

Людина, якій самотньо, і вона хоче з кимось поспілкуватися, телефонує на безкоштовну лінію 0 800-202-147.

 

– Підопічний залишає заявку на друга, висловлює свої вподобання, і ми за два-три дні підбираємо для нього волонтера. Потім вони вже самі вирішують час та періодичність розмов. Це не разовий дзвінок, спілкування відбувається регулярно, – пояснила менеджерка проєкту.

 

Волонтерів та підопічних поєднують так, щоб вони були з різних регіонів. Крім того, їм не рекомендують зустрічатися. З одного боку, цього вимагає формат проєкту – телефонний. З іншого боку, ці вимоги диктує пандемія коронавірусу, яка змусила всіх зменшити кількість контактів.

 

Втім, волонтери допомагають не тільки розмовами.

 

– У нас є волонтерка з Кропивницького, яка спілкується з літньою жінкою з Маріуполя. Підопічна має проблеми з зором. Окрім розмов, дівчина допомагала жінці ділом: замовляла їжу, воду тощо. А потім створила телефонну конференцію з департаментом соціального захисту. В результаті волонтерка домоглася, щоб до підопічної приходив соціальний працівник. Він допомагає по господарству та приносить їжу, – поділилася історією Єлизавета Бончужна.

 

За словами менеджерки проєкту, за час січневого карантину не було сильного стрибка зі звернень на лінію. Волонтери телефонували, аби привітати самотніх людей з новорічними святами. Загалом кількість учасників та дзвінків стабільно зростає щомісяця.

 

Масштаби проєкту

 

За словами пані Бончужної, наразі в проєкті взяли участь 7 000 волонтерів та 4 000 людей, яким потрібна розмова. Втім, це не межа, бо в Україні проживає близько 740 тисяч пенсіонерів-одинаків та 2,6 млн людей з інвалідністю.

 

Найбільше волонтерів зі східних та центральних регіонів України, зокрема з Києва. Щодо підопічних, то їх кількість приблизно однакова у всіх регіонах.

 

На Чернігівщині близько 200 волонтерів цього проєкту. Послугою користується поки що 100 підопічних. Тож телефонуйте, якщо вам самотньо. Проєкт працюватиме весь лютий. Потім його мають продовжити ще на пів року. Щоб стати волонтером, заповнюйте заявку на сайті – befriend.volunteer.country.

 

Наталія НАЙДЮК, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-02-25 08:32:01.975

  • Всього випадків: 1,325,841
  • Активні: 140,934
  • Всього смертей: 25,596
  • Нових смертей: 135
  • Всього одужали: 1,159,311

Замовити зворотний дзвінок