Туристичні маршрути та книга: стартував проєкт «Видатні жінки Чернігівщини»

Туристичні маршрути та книга: стартував проєкт «Видатні жінки Чернігівщини»

Дата: 2021-02-17 | Категорiя: Культура

Мета цієї ініціативи – дослідити, систематизувати та популяризувати інформацію про видатних жінок Чернігівської області. Головним його результатом стане довідник про відомих чернігівок від княжої доби до сьогодення. Він вийде в електронному та паперовому вигляді.

Презентація проєкту відбулася 10 лютого, він триватиме впродовж 2021-2022 років.

 

Про організаторів та фінансування

 

Ініціатори проєкту – громадська організація «Спілка жінок Чернігівщини», Національний університет «Чернігівський колегіум» ім. Т. Шевченка, Навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарних дисциплін ім. О. Лазаревського та обласна бібліотека ім. В. Короленка.

 

– Поки що проєкт не має фінансової підтримки. Наразі в нас є деякі внески небайдужих громадян. У подальшому будемо подавати його на Український культурний фонд та робитимемо інші ґрантові заявки, – сказала учасниця президії ГО «Спілка жінок Чернігівщини» Олена Пекуровська.

 

Окрім книги, в межах проєкту організують тематичні виставки та круглі столи. А за результатами напрацьованої інформації – екскурсії та туристичні маршрути, присвячені видатним жінкам регіону.

 

Чиї імена ввійдуть у книгу

 

Наразі вже знайдено інформацію про понад сот­ню видатних жінок Чернігівщини, які потенційно можуть увійти до книги. Однак поки немає критеріїв, за якими визначатимуть претенденток.

 

– Треба починати з упорядкування словника імен. Для цього – визначити критерії відбору, це дуже делікатна робота. Також потрібно визначитися з географією, адже Чернігівська область сьогодні та губернія й князівство у минулому – це різні території. Тому варто бути обережним, щоб не перетнути межу, – розповів про першочергові завдання професор, кандидат історичних наук Олександр Коваленко.

 

До проєкту вже долучаються науковці з різних громад Чернігівщини – Ніжина, Прилук, Срібного, Новгорода-Сіверського тощо. Вони подаватимуть імена своїх видатних представниць.

 

– Ця ініціатива відкриває новий етап історико-краєзнавчих дослід­жень у нашому регіоні, сприяє відродженню забутих жіночих імен та встановленню історичної справедливості щодо ролі жінки в історії та в розбудові Чернігівщини, – вважає керівниця медіа-центру «Моє місто» та журналістка Вікторія Сидорова. У своєму фейсбуці вона вже тривалий час створює цікаві дописи про відомих панянок Чернігівщини.

 

Наталія НАЙДЮК, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-12-06 10:28:01.985

  • Всього випадків: 3,501,955
  • Активні: 353,695
  • Всього смертей: 88,519
  • Нових смертей: 239
  • Всього одужали: 3,059,741

Замовити зворотний дзвінок