«Книги, які ви читаєте, і люди, яких ви зустрічаєте»

«Книги, які ви читаєте, і люди, яких ви зустрічаєте»

Дата: 2021-02-18 | Категорiя: Культура

Буккроссинг (Bookcrossing) – це світовий книжковий клуб, який стирає кордони простору і часу та перетворює світ у величезну бібліо­теку. Ідея полягає в тому, щоб за допомогою інтернет-сайтів людина знайшла таких же зацікавлених читачів. Цей флешмоб, загальновизнаний на Заході, поступово стає популярним і в нашій країні. Він тісно пов’язаний з культурою і творчістю. Кому ж першому прийшла ідея відправити книгу в мандри?

 


У травні 2002 року спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбейкер запропонував ідею буккроссингу. Суть: людина, прочитавши книжку, залишає її в якому-небудь велелюдному місці (наприклад, у холі готелю, в кафе або на лавці в парку). Потім цю книгу знаходить і читає інша людина. Прочитавши, новий власник також передає книгу іншому. Таким чином книга мандрує містом, країною, світом. Подорожують емоції, які переживає читач. Книги, які готують «відпустити», реєструють на сайті (міжнародному або українському), отримують свій унікальний код, створюючи таким чином свою «книжкову полицю».

 


У бібліотеках нашого міста також дуже популярним стає «буккроссинг». Звичайно, цей захід не зовсім відповідає змісту англійського слова («мандри книги»), це просто обмін книгами із рук в руки без реєстрації на спеціальному сайті. Але ж таке красиве слово, що можна його використати в роботі книгозбірні.

 

Бібліотека-філія №1 для молоді Чернігівської МКЦБС долучилась до руху обміну книжками. Вдячні читачі дарують бібліотеці книги не тільки в Міжнародний день дарування книжок, що відмічають 14 лютого, а постійно. Акція «Книга в подарунок бібліотеці» дуже популярна серед користувачів. Усе дуже просто: ви підходите до своєї домашньої бібліотеки і вибираєте книгу, яку б хотіли дати почитати людям. Або книга давно прочитана, але шкода її викинути, або книга, якої ви хочете позбутися, якщо вона вам не сподобалась. Її можна віддати до бібліотеки. Можливо, комусь вона стане в пригоді! Кожна книга знай­де свого читача. «Свободу книгам, які не читають!» – гасло буккроссингу. Стати учасником акції може будь-хто, треба лише захотіти поділитися своєю книгою. В бібліотеці існує ціла шафа подарованих книжок різної тематики. Тут – наукова, музична, художня, дитяча література. Приходьте, обмінюйтесь книгами та гарним настроєм з бібліотекою на Козацькій, 28. Книги чекають своїх читачів.

 

Ігор ТЮТЬКАЛО


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-02-25 08:22:01.937

  • Всього випадків: 1,325,841
  • Активні: 140,934
  • Всього смертей: 25,596
  • Нових смертей: 135
  • Всього одужали: 1,159,311

Замовити зворотний дзвінок