Юна чернігівка виграла чемпіонат світу з танців на пілоні

Юна чернігівка виграла чемпіонат світу з танців на пілоні

Дата: 2019-10-31 | Категорiя: Спорт

Шанувальникам традиційних олімпійських змагань інколи складно розібратися в нових видах спорту, які стрімко розвиваються. А днями зустрів Дмитра Іванова, відомого чернігівського поета, журналіста, редактора обласного тижневика «Гарт», який з гордістю і радістю повідомив, що його 14-річна онука Вікторія Демченко в канадському Монреалі стала чемпіонкою світу з повітряної акробатики.

 Мені, як журналісту з 45-річним стажем, пощастило писати в газетах, розповідати на радіо і телебаченні про різноманітні змагання, чемпіонати, турніри. А тут і гадки не мав, що є танці на пілоні, пол денс (англ. pole dance) або пілонний спорт – вид, який поєднує танець з гімнастичними вправами на пілоні.

Найбільшого розвитку цей вид спорту досягнув у Європі, США та Австралії. Міжнародне пілонне танцювальне співтовариство росте з кожним днем, з 2003 року проводять різноманітні міжнародні конкурси і чемпіонати. Найбільше значення має фізична підготовка, складність елементів та чис­тота їх виконання. Хоча в Україні про pole dance дізналися порівняно недавно, він вже встиг завоювати численних прихильників і на Чернігівщині.

Колеги по перу підказали, де можна зустрітися з юною зіркою. Тож не гаючись рушив до професійної студії «Black Velvet», що на вулиці Мстиславській обласного центру. Саме тут створені умови для того, щоб не тільки вдосконалювати власне тіло, але й готуватися до змагань, здобувати медалі різного ґатунку. А головне – познайомився з чемпіонкою і записав з нею невеличке інтерв’ю:

– Вікторіє, що спонукало тебе обрати такий новий вид спорту?

– Ще першокласницею батько Сергій, палкий шанувальник спорту, записав мене до секції з художньої гімнастики. Але ці заняття не викликали особливого захоп­лення та не додавали настрою. І коли в нашому щойно спорудженому будинку на першому поверсі відкрили студію «Black Velvet», мама порадила спробувати власні сили. Пішла, познайомилися і вже майже п’ять років опановую секрети захоплюючої повітряної акробатики під орудою талановитої та вдумливої тренерки Тетяни Волкової. Це приносить мені неабияке задоволення. Тому кожну вільну годину проводжу в спортивній залі.

– А які критерії відбору на чемпіонат світу?

– По-перше, треба перемогти на чемпіонаті України, що я й досягла зі світовим рекордом. А далі у суперечці з найсильнішими спортсменками країн Європи і Америки виборола місце у фіналі.

– Розкажи детальніше про свій золотий монреальський успіх…

– До Канади довелося летіти довго та й ще з пересадками. Втома була неабияка, бо ж різниця в часі суттєва. Скажімо, коли я виступала, в Україні була пізня ніч. І як приємно, коли після завершення своєї композиції, зала вибухнула криками «Браво!» Ці відчуття переповнювали серце неабиякою радістю. А ще мене всіляко підтримувала матуся, яка завжди була поруч і допомагала своїми порадами з макіяжу, підготовці відповідного костюма. Жили ми в приватній кімнатці, бо в готелі задорого. На жаль, моя тренерка Тетяна Волкова через фінансові труднощі не змогла приїхати до Канади.

Вікторія разом зі своєю тренеркою Тетяною Волковою

– Це був твій дебют серед найсильніших спортсменок світу?

– Ні-ні. На чемпіонатах світу в польському Любліні та Тренчичі (Словакія) я в дуеті з Ярославою Мухою здобувала золоті медалі. На чемпіонатах Європи ми також ставали срібними призерами. А ось особисто саме в Монреалі вперше підкорила найвищу сходинку подіуму і з гордістю підняла синьо-жовтий прапор над головою. Дебютувала на чемпіонаті України п’ять років тому в Харкові, завершивши змагання першим сріблом. Загалом у моїй колекції вже майже тридцять медалей різного ґатунку.

– Про що ж мріється чемпіонці?

– Стати професійним тренером…

– Пол спорт (Pole Sport), – розказує наставниця чемпіонки Тетяна Волкова, – презентує себе, як поєднання спортивної гімнастики, хореографії та досить складних акробатичних елементів. Такий видовищний, естетичний «коктейль» у виконанні талановитих спортсменок викликає захоплення вболівальників. Недаремно МОК розглядає можливість включити цей вид спорту до програми Олімпійських ігор. Пол спорт – це гарно, весело, цікаво і є чим подивувати та заінтригувати глядача. Я згадую, як худорлявим, маленьким, тендітним дівчам Віка прийшла до студії. А з роками регулярні заняття повітряною акробатикою допомогли не тільки поліпшити її фізичний стан, зміцнити вестибулярний апарат. Віка дуже енергійна, активна і з насолодою відшліфовує свою майстерність.

– До вашої студії можна приходити в будь-якому віці. А що робити, якщо немає достатньої сили рук?

– Це цілком можливо, хоча для мене це найбільш дратівливий аргумент, який я чула від бажаючих спробувати танець на пілоні. Зрозуміло, що завжди будуть сотні причин, щоб не спробувати. Може бути у вас не ідеальна вага або у вас є дві лівих ноги, або ви думаєте, що ви занадто старі. Чому б не припинити створювати перешкоди? Ви будете здобувати навички, рости і вчитися. Це частина того, що так надихає і розширює можливості.

Може, ви непропорційні і не можете підняти свою вагу або, може, ви спортсмен з гімнастичними здібностями, завжди знайдеться новий трюк або перехід, який доведеться розучувати в pole dance. Процес зростання ніколи не закінчується, і творчі можливості розвиваються, наскільки дозволяє ваша уява.

Згадує мама чемпіонки пані Олена:

– Коли Віка зійшла на вищу сходинку світового п’єдесталу пошани, то все відбувалося начебто в тумані, сльози радості котилися з очей. Дехто може сказати, що займатися спортом дітям непотрібно, адже є більш цікаві й різноманітні захоплення в житті. Проте, саме спорт допомагає моїй донечці не тільки стати здоровішою та зміцнити імунітет, але й здобути королівську осанку, отримувати позитивну енергію, набиратися впевненості, вольових якостей, навчитися дисципліни та взаємодії з однолітками, а ще помандрувати й побачити світ. І, головне, Віка – щаслива дівчина.

Цього ж дня побував у чернігівській школі №20, де в дев’ятому класі навчається Віка. Її класний керівник Наталія Васькова відгукується про неї так:

– Вікторія надзвичайно скромна і вихована дівчина, гармонійно поєднує навчання і спорт. Її золотий успіх дуже порадував увесь колектив школи, від імені якого дирекція привітала спортсменку з визначним досягненням, а однокласники присвятили їй святковий плакат.

Минулого тижня вперше в Сумах відбувся чемпіонат України за версією POSA зі спорту на пілоні та повітряної акробатики. Приємно, що Вікторія виступила успішно і знову здобула путівку на чемпіонат світу 2020 року. Тож побажаємо нашій юній зірочці нових досягнень у повітряній акробатиці.

Сергій ГАЙДУК, газета «Деснянка»

Фото автора


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-07-29 14:38:01.329

  • Всього випадків: 2,250,907
  • Активні: 12,142
  • Всього смертей: 52,916
  • Нових смертей: 25
  • Всього одужали: 2,185,849

Замовити зворотний дзвінок