Починали втрьох, або Відбір до служби – 14 осіб на місце

Починали втрьох, або Відбір до служби – 14 осіб на місце

Дата: 2021-03-16 | Категорiя: Соціум

11 березня судові охоронці Чернігівщини відзначили знакову подію – першу річницю з дня створення Територіального управління Служби судової охорони в Чернігівській області (в Україні служба існує близько двох років). Як відзначив начальник управління, полковник служби судової охорони Олександр Рибак, за цей короткий термін вдалося довести: співробітники не тільки можуть забезпечувати надійну охорону установ системи правосуддя, їхніх працівників та всіх учасників процесів, а й продемонстрували потребу такої служби суспільству.

 

Поки під охороною – 12 судових установ

 

Олександр Рибак розповідає, з чого все починалося і яких результатів вдалося досягти судовим охоронцям нашої області за рік:

 

– Раніше суди охороняли співробітники Національної гвардії та Національної поліції. У березні минулого року в області було створене територіальне управління, як юридична організація, і з того часу ми стали формувати підрозділ. Починали з трьох осіб. Нині наш колектив налічує понад сотню співробітників, з яких 19 – це жінки.

 

За перший рік діяльності управління взяло під охорону всі суди, які територіально розміщені в Чернігові, а також Славутицький міський суд Київської області, Ріпкинський, Куликівський та Щорський районні суди. Це поки 12 установ. Загалом ми маємо взяти під охорону 30 судів.


 

За словами Олександра Рибака, з моменту прийняття об’єктів під охорону було забезпечено правопорядок під час майже

 

13 тисяч судових засідань, учасниками яких були понад 43 тисячі осіб. Співробітники управління попередили пронесення до судових установ 448 заборонених предметів.

 

– Особовий склад формували завдяки конкурсному відбору, – розповідає начальник територіального управління. – Це і фізична підготовка, й іспити, і співбесіди… Конкурси дуже серйозні. Ми обрали найкращих з кращих. Наприклад, на посаду контролера бажаючих було від 8 – до 14 осіб на одне місце. Тобто непідготовленим людям у нас робити нічого.

 

Загалом провели 28 конкурсів, в яких узяли участь 311 громадян. За результатами на посади було призначено 101 співробітника.

 

Наразі розпочався другий етап формування особового складу управління.


 

Спецзасоби – вітчизняного виробництва

 

Начальник служби з професійної підготовки та підвищення кваліфікації, підполковник служби судової охорони Сергій Артюх розповідає про екіпірування, технічне оснащення та спецзасоби, які застосовують охоронці під час несення служби:

 

– Спецзасоби, що на озброєнні служби судової охорони, як індивідуального захисту, так і колективної оборони, – виробництва України. Ось – шолом проти­ударний. Призначений для захисту голови від ударів каменями, палицями та іншими важкими предметами. Протигаз зі скомбінованим фільтром – для захисту органів дихання, поверхні обличчя та очей від впливу бойових отруйних речовин, сильнодіючих отруйних речовин, радіоактивного пилу та біологічних аерозолів. Це – щит протиударний тактичний. Він призначений для захисту співробітників в умовах масових безпорядків. Захищає від холодної зброї, ударів кийками. Виготовлений з алюмінієвого сплаву.

 

Також Сергій Артюх демонструє щитки, що призначені для захисту від ударів різними важкими, зокрема колючо-ріжучими предметами, передпліччя та ліктьових суглобів, гомілки та колінних суглобів. Бронежилет, який має другий клас захисту (забезпечує захист від кулі 9 мм пістолета Макарова), оснащений гнучкою бронею.

 

Сергій Артюх

Зброя у судових охоронців – пристрій для відстрілу патронів, споряджених метальними снарядами несмертельної дії «ФОРТ-17Р» та 9 мм пістолет ПМ (пістолет Макарова).

 

– Якщо в суді розглядають резонансну справу або простежується посилений варіант – має­мо інформацію про неповагу до суду чи є загроза безпеці учасникам судового процесу, наші охоронці заздалегідь екіпіруються, – каже Сергій Артюх. – Упродовж року таких випадків було з десяток. Сьогодні, приміром, у нас теж посилений наряд – в одному з судів розглядають резонансну справу, де фігурує група осіб.

 

За словами Сергія Артюха, під час охорони об’єктів судовим охоронцям не доводилося застосовувати ні зброю, ні гумові кийки, ні інші спецзасоби:

 

– У нас все відбувається толерантно. Ми жодного разу не оборонялися.

 

«Мої підлеглі – чоловіки»

 

Контролерка першої категорії Влада Сокольська – у службі судової охорони 8 місяців. До цього працювала в Чернігівській виправній колонії №44, наразі заклад для ув’язнених жінок розформований.

 

– Я отримала освіту магістра і вирішила йти далі, – розповідає Влада Сокольська. – Прийшла в службу задля кар’єрного росту, маю вже посаду заступниці командира відділення №3. Мої обов’язки – дотримання громадського порядку в судах, контроль прибуття співробітників на місце служби, організація їхньої роботи. До речі, мої підлеглі – шестеро чоловіків. І я відчуваю, що всі ми – рівні. Звичайно, дещо різнить чоловіка і жінку, але треба розуміти, що у нас обов’язки однакові. Потрібно з гідністю нести службу, бо це така робота, яка вимагає великої відповідальності.


 

Принагідно відзначимо, за зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди 1-ї річниці створення управління співробітників Територіального управління Служби у Чернігівській області відзначили грамотами та подяками. А п’ятьом присвоїли чергове спеціальне звання – капрал Служби судової охорони.

 

Поздоровити судових охоронців зі святом завітали голова Чернігівської облради Олена Дмитренко, заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк, заступник Чернігівського міського голови Сергій Фесенко, голови судів, керівники установ та організацій області.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»

Фото авторки


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-05-08 07:30:01.966

  • Всього випадків: 2,114,138
  • Активні: 317,368
  • Всього смертей: 46,200
  • Нових смертей: 370
  • Всього одужали: 1,750,570

Замовити зворотний дзвінок