У Ніжині студент організував безкоштовні курси екзотичної мови

У Ніжині студент організував безкоштовні курси екзотичної мови

Дата: 2021-03-23 | Категорiя: Цікаво

З лютого у Ніжинському молодіжному центрі в очному форматі стартували курси вивчення корейської мови та культури. Групу сформували майже відразу. Поки вільних місць немає. До цього через коронавірус перші та поки єдині курси корейської у Ніжині проходили онлайн.

Викладає на курсах не кореєць і навіть не лінгвіст, а студент факультету культури та мистецтв Ніжинського університету, місцевий Іван Ващук. Хлопець має середній рівень володіння цією азіатською мовою і два роки мовної практики, бо жив і працював у корейському Сеулі.


 

Невипадковий Кастинг

 

– До Кореї я потрапив досить спонтанно, – ділиться майбутній хореограф Іван Ващук. – Пішов з друзями на кастинг, де відбирали аніматорів для корейського парку розваг. Проте брати участь у відборі я не планував, але вирішив спробувати і пройшов. Так, 2018-го уперше поїхав у Корею на рік.

 

Як виявилося, в Азії сподіватися на англійську, навіть якщо досконало її знаєш, не варто. Там нею володіють лише одиниці. Так було і в Кореї. Тому я вирішив помалу опанувати корейську, щоби хоч трішки розуміти, що діється навколо мене. Навіть на роботі, щоб не залежати від перекладача, який постійно з нами не сидів, а відразу розуміти, що треба. Усе ж ми працювали з людьми.

 

Так знайшов репетитора. Це була жінка, яка знає російську і має родичів у Казахстані. З нею я й пройшов шлях опанування корейської, яка, до речі, вважається ізольованою мовою. Як виявилося, за правилами ця мова доволі легка. Українська, порівняно з корейською, набагато важча. Трудність у тому, що вона працює не за нашою мовною логікою, якщо так можна сказати.

 

Приміром, наше речення «Давайте не спати всю ніч» корейською звучить як одне слово і т. д. Корейці не люблять багато говорити, у них таких «всеохопних» слів дуже багато.

 

Що ж до культури корейців, то важливе місце в ній посідає висловлення поваги. Не лише старшим, а й ровесникам і т. д. Корейці глибоко поважають одне одного. Це виражається у напівпоклонах. Є навіть їх градація. Рівень поклону (вище, нижче) залежить від того, з ким ти вітаєшся, дякуєш тощо.

 

У мене також чисто на автоматі таке буває. Нещодавно на переході пропустив водій. Я зупинився, розвернувся лицем до нього і зробив напівуклін, як кореєць. Ситуація була доволі комічна.

 

Також у корейців багато уваги приділяють чистоті підлоги. Це важливо, бо у сімейному колі чи з гостями, друзями корейці збираються на підлозі. Це історична традиція, пов’язана з використанням техніки опалення домівок, коли підлога будинку була теплою. Хоча в кожній квартирі є диван, стіл, стільці.

 

Повсякдення корейців стримане і сучасне. Міста з хмарочосами, штучним світлом, розвинутою інфраструктурою, що слугує мільйонним потокам людей. Корейці багато працюють. У них дуже дорого коштують продукти харчування, особливо фрукти та овочі.


 

Незвичайна слухачка

 

Ніжинському молодіжному центру такий курс Іван запропонував сам. Захотів докластися до розвитку молодіжного життя, урізноманітнити його. Цікаво, що про молодіжний центр у Ніжині хлопець дізнався за сотні кілометрів від рідного міста, коли брав участь у Бур-турі (волонтерський проєкт, за яким безкоштовно допомагають будувати, ремонтувати громадські, соціальні об’єкти – Авт.) в Одеській області. Коли повернувся, одразу сюди завітав. Став спів­працювати з активом молцентру. Допомагав з постановкою дефіле на один із загальноміських заходів і таке інше.

 

А в листопаді минулого року розпочав на базі Ніжинського молодіжного центру авторський онлайн-курс з вивчення корейської. Молодь зацікавилась і приєдналася. Проте не лише ніжинська і не лише молодь. Так, одна дівчина з Харкова побачила анонс у фейсбуці і розповіла своїй бабусі-пенсіонерці. Жінці така ініціатива дуже сподобалася, і вона приєдналася до курсів Івана. Хоча навчання проходить онлайн, вона показує одні з кращих успіхів у групі, мотивуючи набагато молодших однокурсників.

 

– Наразі проводжу заняття одночасно й очно, і дистанційно, – розповідає Іван. – Вчимося по стандартному безкоштовному підручнику і робочому зошиту з мережі. Так вчився і я. Також імпровізую. Роблю вирізки з корейських серіалів, мультфільмів, пісень. Щоб студенти чули слова і фрази.

 

До слова, Іван збирався здавати екзамен на знання корейської, щоби отримати сертифікат. Проте завадив карантин, що затягнувся майже на рік. За його власним екзаменом, володіє мовою на рівні upper-intermediate, тобто вище середнього.

 

Викладання йому подобається, як і подальше вдосконалення екзотичної корейської. Можливо, вона знадобиться Івану у подальшому, хоча він поки в Корею не збирається. Хоче опанувати хореографію і захопитися творчістю.

 

Михайло ЛОМОНОСОВ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-05-08 07:38:01.753

  • Всього випадків: 2,114,138
  • Активні: 317,368
  • Всього смертей: 46,200
  • Нових смертей: 370
  • Всього одужали: 1,750,570

Замовити зворотний дзвінок