Повітів може бути більше чотирьох

Повітів може бути більше чотирьох

Дата: 2019-11-13 | Категорiя: Соціум

7 листопада у приміщенні Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування було презентовано пропозицію нового адміністративного устрою області. Під час публічної дискусії учасники круглого столу – керівники районних рад та адміністрацій, голови об’єднаних територіальних громад та експерти – розглянули критерії, за якими мають визначати межі районів, їх кількість, центри. Організував захід – Центр політико-правових реформ за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

– Цей круглий стіл – передостанній, – наголосила Тетяна Барановська – регіональна координаторка проєкту «Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України» в Донецькій, Луганській, Харківській, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях. – Залишається тільки відвідати Донеччину. В листопаді результати проєктів підсумують.

Проєкт-модель Чернігівської області представили директорка Чернігівського ЦРМС Ірина Кудрик та радниця з питань децентралізації цього ж Центру Людмила Чабак. Було зазначено, що реформа децентралізації носить незворотній характер і базовий рівень – це об’єднані територіальні громади. Перший етап майже завершено, на черзі – адміністративно-територіальний устрій регіонів України.

– Враховуючи низку показників, експерти дійшли висновку, що районів у Чернігівській області має бути чотири, – каже Людмила Чабак. – Хоча є й інші думки, що їх може бути і п’ять, а то й сім. Але укрупнення районів – нагальна потреба, яка виник­ла через динамічний процес формування об’єднаних територіальних громад. Існуючі місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування втрачають підстави для повноважень. Мало того, все це дублюють відповідні органи ОТГ. Мова про неефективне витрачання коштів на утримання управлінського апарату.

Наразі розглядають кілька моделей нового устрою: варіант Мінрегіону, експертна модель Ігоря Коліушка, адміністративно-територіального (АТУ) районного рівня та інші. Але загалом усі сходяться до одного, що повітів має бути чотири: Чернігівський, Ніжинський, Прилуцький та Північний. З першими трьома картина зрозуміла – вони базуватимуться на найбільших містах області. Щодо Північного, є розбіжності. Центр, тобто повітову «столицю», пропонують створити в Новгороді-Сіверському або ж у Корюківці чи в Мені. Місцеві громади, звісно, «тягнуть ковдру» на себе, обґрунтовуючи переваги свого міста. Як вихід пропонувалося збільшити кількість районів в області до 5-6 а то й 7, і таким чином вирішити питання.

Після обговорення пропозицій нового районного поділу узагальнений варіант буде скеровано до Мінрегіону. Думку експертів враховуватимуть під час підготовки проєкту Закону України щодо адміністративно-територіального устрою України, його мають розробити і ухвалити у ІV кварталі 2019-го – І кварталі 2020 року.

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-25 00:42:01.931

  • Всього випадків: 188,106
  • Активні: 100,891
  • Всього смертей: 3,757
  • Нових смертей: 52
  • Всього одужали: 83,458

Замовити зворотний дзвінок