Андрій Прокопенко відвідав тютюнову фабрику в Прилуках

Андрій Прокопенко відвідав тютюнову фабрику в Прилуках

Дата: 2019-11-13 | Категорiя: Соціум

Другий робочий день (5 листопада) нещодавно призначеного голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка цілком і повністю пройшов у Прилуках. Адже саме це, друге за величиною місто області, останніми днями не сходило з інформаційних порталів країни.

Компанію почули

11 жовтня тютюнова фабрика «В.А.Т.-Прилуки», яка входить до складу компанії «British American Tobacco», призупинила виробництво. Своє рішення пояснювали ухваленням Верховною Радою України законопроєкту №1049 щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тобто, держава регулюватиме торговельну націнку на сигарети.

– Як компанія може виробляти продукцію, з якою ми

не знатимемо, що робити, – каже генеральний директор «В.А.Т.-Прилуки» Артем Скрипка. – Виробництво стає неефективним, збитковим. Звідси і вимушена зупинка виробничого процесу, простій. Але ми, як відповідальна компанія, вимушені виплачувати нашим працівникам заробітну плату, що також збитково лягає на наші плечі.

Старший юрист з корпоративних та правових питань «В.А.Т.-Прилуки» Артур Гусейнов доповнює:

– Тепер, коли держава диктуватиме нам ціну, за якою виробляти, ми потрапляємо у стан невизначеності: за якою вартістю виробляти, за якою продавати. Однозначно одне – ціна однієї пачки сигарет з 1 січня 2020 року зросте на 14 гривень. Купівельна спроможність населення відповідно знизиться. Але палити люди так одразу не кинуть. Значить, виросте ринок контрафактної, тобто нелегальної, продукції. Наша ж дорожча, хоча й якісна.

Проблема з Прилуцькою тютюновою фабрикою на слуху і у вищого керівництва країни. Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук обіцяв, що депутати повернуться до перегляду цього питання наступного сесійного тижня. Зі свого боку, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко під час візиту на тютюнову фабрику пообіцяв теж спробувати вплинути на народних обранців, щоб вони таки переглянули законопроєкт. Адже як-не-як, а це – одне з найбільш бюджетоутворюючих підприємств області, тут працює з півтисячі робітників, а з суміжниками – до тисячі. Щодо фінансового питання, то за останні 9 місяців, наприклад, підприємство сплатило в скарбницю Прилук майже 15 мільйонів гривень. У минулому році – 19 мільйонів.

– Пріоритети, які поставлені перед нами, – створення робочих місць, прискорений розвиток економіки, повернення українців, які вимушені їхати на заробітки за кордон, залучення інвестицій, – сказав Андрій Прокопенко. – Як розвиватися, якщо одне з найуспішніших і найсучасніших виробництв з хорошими зарплатами скоротить своє виробництво або ж взагалі закриється?

Стурбовані простоєм та ймовірністю закриття підприємства і в Прилуцькій міській раді. 18 жовтня була скликана позачергова сесія, де було ухвалено звернення до Президента України з вимогою ветувати цей законопроєкт.

Спільні зусилля якось вплинути на ситуацію таки дали результати. Після зустрічі з Президентом України, Прем’єр-міністром та низкою міністрів українського уряду генеральний директор «British American Tobacco Україна» Саймон Уелфорд заявив, що з 8 листопада виробництво на тютюновій фабриці в Прилуках відновлять. Бо українська влада пообіцяла допомогти позитивно вирішити це питання.

Не вистачає потягів

Очільник облдержадміністрації відвідав елеватори ТОВ «АгроКІМ», наразі вони завантажені на 126,5 тисячі тонн. А загалом можуть вмістити на зберігання до 180 тисяч тонн. Якщо заповнити і горизонтальні ємкості, тобто ангари та поліетиленові рукави.

Це товариство входить до складу Чернігівської Індустріальної Молочної Компанії (ІМК). Вона є однією з 10-ти найбільших аграрних компаній в Україні. Працює на десятках тисяч гектарів землі в Прилуцькому, Носівському, Бобровицькому районах, на Полтавщині, Сумщині. Нещодавно відзначила своє перше 10-річчя. Напрямки діяльності – вирощування сільськогосподарських культур (кукурудза, пшениця, соняшник, соя), їх зберігання, виробництво молока.

Вирощену продукцію в основному відправляє на експорт до Саудівської Аравії, Єгипту тощо. Для цього в розпорядженні компанії – і могутні потужності для зберігання та висушування зерна. В Прилуках, наприклад, до елеваторів компанії ведуть аж шість під’їзних шляхів. Але...

– У нас проблеми з залізницею, – озвучує генеральний директор ІМК Алекс Ліссітса (Олексій Лисиця) до Андрія Прокопенка. – Не можуть вчасно подати для завантаження вагони. Воно й не дивно, адже колись у Гребінці, а Прилуцька залізниця у складі Гребінківської, було 104 маневрові потяги, нині ж залишилося аж... 5!

Такий тільки у Білій Церкві і Дніпрі!

Цього ж дня у Прилуках було урочисто відкрито осучаснений Газорозподільний пункт. Очільнику області Анд­рієві Прокопенку разом з керівництвом газівників було доручено відкрити об’єкт – перерізати червону стрічку.

– Хай це буде не єдиний і не останній газорозподільний пункт в області, – наголосив голова облдержадміністрації. – І оновлення газової мережі триватиме.

– Схожий проєкт реалізовано лише в Білій Церкві та Дніпрі, – додала голова правління АТ «Чернігівгаз» Алла Ярова. – Відтепер і у нас, на Чернігівщині.

Газорозподільний пункт №1 у Прилуках було введено в експлуатацію далекого 1970 року. І він мав справу з газом місцевого видобутку, здебільшого забрудненого всілякими домішками. Так працював він досі, знижуючи тиск природного газу для потреб 25 підприємств та до 40 тисяч жителів міста і району. Обладнання, звісно, застаріло і морально, і фізично, вимагало постійної присутності оператора. Завдяки інвестиційній програмі, яку провели в чотири етапи, цьогоріч вдалося замінити обладнання. Обійшлася модернізації – у 6,5 млн грн.

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»

Фото www.pryluky.org


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-23 03:30:01.339

  • Всього випадків: 181,237
  • Активні: 97,694
  • Всього смертей: 3,642
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 79,901

Замовити зворотний дзвінок