Майже 532 мільйони гривень – на ремонти та утримання автодоріг області

Майже 532 мільйони гривень – на ремонти та утримання автодоріг області

Дата: 2019-11-20 | Категорiя: Соціум

Скільки цьогоріч збудували і реконструювали автошляхів на Чернігівщині та спрямували на це коштів, звітував та аналізував результати під час прес-брифінгу в облдержадміністрації начальник управління капітального будівництва Андрій Тишина.

– Станом на 18 листопада, дорожньо-будівельний сезон, активна фаза робіт уже завершилися, – зазначає Анд­рій Тишина. – Все, що було заплановано, практично реалізовано, далі – тільки ремонт у режимі аварійної ситуації на автошляхах області.

У 2019 році було передбачено понад 531 мільйон 700 тисяч гривень субвенції з державного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг загального користування місцевого значення, вулиць і шляхів комунальної власності у населених пунктах.

Упродовж сезону поточний ремонт виконували на 60 ділянках. За словами очільника управління капітального будівництва, на це спрямували 198 мільйонів 500 тисяч гривень, завдяки чому відремонтували доріг загальною протяжністю 50 кілометрів.

На капітальний ремонт вулиць і автошляхів комунальної власності у населених пунктах використали 42 мільйони 600 тисяч гривень, це понад 35 тисяч квадратних мет­рів асфальтного покриття. На середній ремонт – 46 мільйонів 400 тисяч гривень, відремонтували понад 85 тисяч квадратних метрів.

22 мільйони гривень залучили на капітальний ремонт чотирьох мостів.

Як повідомляє Андрій Тишина, нинішнього сезону вартість робіт з ліквідації вибоїн дещо подешевшала, і це не може не радувати:

– Через те, що автодорожні організації під час ямкового ремонту застосували новітні технології, нам вдалося знизити вартість такого ремонту. Торік метр квадратний асфальтобетону обходився у 528 гривень, а цьогоріч завдяки пневмо-струменевому методу це коштувало – 363 гривні. Тобто на квадратному метрі – 165 гривень економії, це суттєво.

Керівник профільного управління зазначив, що провів­ши якісні тендерні процедури, облдержадміністрації вдалося заощадити 25 мільйонів 700 тисяч гривень.

– Ці кошти нікуди не поділися, ми їх додатково перенаправили на експлуатаційне утримання автошляхів Чернігівщини, – додає Андрій Тишина і прогнозує, що сума державної субвенції на наступний рік – близько 798 мільйонів гривень. Це – у півтора разу більше, ніж було виділено на дорожньо-будівельний сезон 2019-го.

– Як наголошує голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко, в регіоні насамперед потрібно відновити пріоритетні шляхи – соціально значимі маршрути. Це ті дороги, якими щодня дістаються діти до шкіл і садочків, дорослі – до лікарень та інших закладів і установ. Потрібно також зважити на ті напрямки, які орієнтовані на промисловість. Хороша дорога – це не тільки якісне життя місцевого населення, це ще й інвестиції. Тому об’єднані територіальні громади спільно з райдержадміністраціями мають самостійно окреслити і визначити пріоритетні ділянки доріг, що потребують невідкладного будівництва та реконструкції, – насамкінець сказав Андрій Тишина.

Додамо, що на експлуатаційне утримання автодоріг загального користування місцевого значення у 2019 році виділено 220 мільйонів 700 тисяч гривень. Завдяки цим коштам відремонтували понад 381 тисячу квадратних мет­рів, встановили 250 дорожніх знаків та вирубали 32 тисячі кущів уздовж шляхів.

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-12-03 10:46:01.907

  • Всього випадків: 772,760
  • Активні: 375,374
  • Всього смертей: 12,960
  • Нових смертей: 243
  • Всього одужали: 384,426

Замовити зворотний дзвінок