Чернігів – перше місто в Україні, де щепили вакциною Pfizer усіх охочих

Чернігів – перше місто в Україні, де щепили вакциною Pfizer усіх охочих

Дата: 2021-07-13 | Категорiя: Соціум

У минулі вихідні, 10-11 липня, у найбільших ТРЦ обласного центру – «Голлівуді» та «ЦУМі» – розпочали роботу пункти масової вакцинації населення від коронавірусної інфекції. Так, Чернігів став першим містом в Україні, де громадяни могли за власним бажанням зробити щеплення препаратом компанії Pfizer, повідомив генеральний директор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар.

 

– Ось і минув перший день імунізації вакциною Pfizer, сьогодні Чернігів став першим містом в Україні, в якому проводили щеплення цим препаратом у пунктах масової вакцинації, – відзначив генеральний директор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар. А в понеділок керівник медзакладу повідомив про кількість щеплених упродовж двох днів: – Результати тестування за перші вихідні роботи – Pfizer: 2353, CoronaVac: 407, усього:2760. Цього тижня щеплення робили вакциною Pfizer у ТРЦ, а в приміщенні Деснянської районної ради – CoronaVac. Хочу подякувати бригаді медпрацівників міських лікарень за якісну організацію процесу вакцинації, а керівництву торгових центрів за надані приміщення. Також, користуючись нагодою, закликаю чернігівців робити щеплення від коронавірусної інфекції через свого сімейного лікаря в зручний для вас час або в пунктах масової вакцинації згідно з графіком.

 

Варто відзначити, що разом з чернігівцями та жителями області, які прибули отримати щеплення, в чималих чергах стоя­ли люди з інших регіонів України, приміром, кияни. Вони здолали відстань у майже 150 кілометрів, аби мати захист від коронавірусної інфекції саме вакциною Pfizer.


 

Серед охочих імунізуватися – цілі родини, навіть батьки з немовлятами. Люди різного віку, професій. Представниці «Деснянки» теж були серед охочих захиститися.

 

Наша журналістка Наталія Найдюк розповідає про подробиці вакцинації:

 

– Десь о 9.45 у неділю біля «Голлівуду» – натовп з бажаючих вакцинуватися. Ненавид­жу черги. Тому роблю фото і вирішую підійти пізніше, хай люди трохи розійдуться. Йду на шопінг. Повернулася за годину: людей ще більше. Зустріла знайому, каже, що черга просувається швидко. Домовляюся з собою, що постою, йду у самий кінець.

 

Знайомлюся з «сусідами»: парою зі столиці. У черзі багато киян. Приїхали, бо там Пфайзером не вакцинують, а про Чернігів дізналися через телебачення. Поруч дівчина з Чернігова з великим пакетом з Будинку іграшок. У сина день народження, тож увечері ще відбуватиме гостей. Поки стоїмо, дізнаюся всі «новини» про ефективність усіх вакцин, про «Дельту», про особливості київських лікарень і про плани на відпустку. Стоїмо під спекотним сонцем і жартуємо. Хтось якраз розповідає, що в Ізраїлі людей хочуть щепити втретє. Аж тут повз проходить дядько у сандалях з довгими шкарпетками й бурмоче, але так, щоб почули:

 

– Смертники, ви всі помрете за два роки!

 

На віщуна не схожий, тож не зважаємо. Хвилин 10 – і ми дійшли до ділянки з тіньочком на кілька хвилин. Потім знов під сонце. Багато сонця. І хоч обожнюю його, але тут захотілося, щоб з’явилася хмарка.

 

Шкодую, що не купила води. Аж раптом, наче за бажанням, з ТРЦ вивезли великий бутель і стаканчики. Дякую! Ще за 20 хвилин винесли великі вуличні парасолі, аби зробити тінь. Кияни шоковані й не можуть повірити, що це відбувається в Україні.

 

А потім усі згідно з правилами запов­нювали документи, це десь хвилин 2-3, далі реєстрація, медпрацівники заносили дані до комп’ютера, і все – ти вже в наметі, де роблять укол. Медики радять після вакцинації присісти на 10-15 хвилин, та дають папірець з датою наступного щеплення.

 

Мені повторно йти 2 серпня, Наталії – 9-го.

 

Загалом у черзі Наталія стояла більше години. Я – майже дві години, при тому, що приїхала до пункту вакцинації о 9-й, людей стали запускати всередину о 9:45.

 

Як ми почувалися після щеплення? Ввечері відчували біль у місці уколу, вранці наступного дня трохи боліла голова. Оце і все.

 

Про вакцину Pfizer

 

Варто зазначити, що препарат став першим, що отримав дозвіл до застосування в США і ЄС. Його розробило подружжя німецьких учених Угура Шахін і Езлем Тюречі. За цю розробку вони навіть отримали Хрест «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина» з рук президента країни Франка-Вальтера Штайнмаєра.

 

Ця вакцина стала першим масовим препаратом, що базується на матричній РНК.

 

Для максимального ефекту потрібно вводити дві дози препарату. На сайті Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC) США зазначається, що проміжок між введенням обох доз має бути щонайменше 21 день і не перевищувати шести тижнів. При цьому важливо пам’ятати, що навіть після першої дози організму потрібно близько двох тижнів для створення імунного захисту.


 

Наскільки ефективна РНК-вакцина? Ще торік розробники препарату, спираючись на результати багатомісячних клінічних випробувань, оголосили про 90-відсоткову ефективність. На основі цих даних препарат зареєстрували в США, ЄС, Великобританії, Ізраїлі та інших країнах.

 

Про побічні ефекти. Типові реакції на вакцинацію – втома і головний біль, алергічна реакція, почервоніння шкіри та задишка. За даними німецького Інституту імені Роберта Коха, найбільш поширеною побічною дією препарату є больові відчуття у місці уколу, які проявляються у 83 відсотків щеплених BioNTech та Pfizer. Також частими є відчуття втоми і головний біль – 47 і 42 відсотки відповідно, повідомляє www.dw.com.

 

До країн Європейського Союзу пускають громадян України, які повністю прищеп­лені однією із вакцин затверджених Європейським агентством з лікарських засобів вакцин (ЕМА) – BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson&Johnson.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»

Фото авторки

 

 

Що таке РНК-вакцина і чому вона НЕ впливає на гени людини

 

До 2020 року було три види вакцин: з ослабленим «живим», «мертвим» вірусом або його специфічною молекулою. У всіх цих видах є білок збудника хвороби, з яким організм має навчитися боротися.


 

РНК-вакцина – це четвертий вид. Її новизна в тому, що вона НЕ містить білок вірусу. Натомість у ній є генетична інструкція, опис того, як виглядає цей білок. У випадку Pfizer – як виглядає «шип» коронавірусу.

 

Принцип дії РНК-вакцини пояснила експертка з інфекційних захворювань, що очолює роботу з вакцинації в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско, Брін Бослетт.

 

За її словами, матрична РНК (інша назва: інформаційна РНК. – Авт.) у вакцині несе інструкції для клітин людини. За цими інструкціями клітини вчаться створювати «шипоподібні» білки. Вони виглядають так само, як і на поверхні вірусу, який викликає Covid-19.

 

Коли на поверхні клітини з’являються такі «шипоподібні» білки, то наш організм сприймає їх за «чужаків» і виробляє антитіла, які протидіють цьому конкретному білку-«шипу».

 

– Вакцина НЕ проникає в ядро клітини, де зберігається ДНК (гени. – Авт.) людини. Тобто вона НЕ змішується з генетичним кодом і не має на нього жодного впливу, – пояснила експертка. І додала, що інформаційна РНК також не залишається в організмі. Він руйнує її після створення білків-«шипів».

 

Наталія НАЙДЮК, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2022-01-28 15:58:02.161

  • Всього випадків: 3,980,610
  • Активні: 272,634
  • Всього смертей: 99,882
  • Нових смертей: 144
  • Всього одужали: 3,608,094

Замовити зворотний дзвінок