Доктор Фіалковська і її Сім’я+

Доктор Фіалковська і її Сім’я+

Дата: 2019-11-20 | Категорiя: Соціум

Новий масштабний проєкт від «Деснянки» ТОП-20 ЦІКАВИХ БІЗНЕС-ІДЕЙ ЧЕРНІГІВЩИНИ

 ЖИВИ І ПРАЦЮЙ – В УКРАЇНІ!

Про справу життя – лікувати

– Я йшла в медицину, щоб з моїми рідними нічого не сталося. Щоб орієнтуватися у цій сфері. І наразі вважаю, що нічого не втратила. Навпаки, якщо зміни в медицині дійдуть кінця, мова про реформу, буде ліпше. Вже сьогодні мені це дуже допомагає, і моїм пацієнтам також, – каже 38-річна Любов Фіалковська – мама трьох дітей і керівниця приватного медичного центру Сім’я+ в Чернігові. – Започаткувати власну справу і працювати в Україні непросто, навіть скажу, що стресово, але можна. Ми ось навіть розширилися. Починала з приватного кабінету, а тепер у нас – справжня клініка! Якщо ти багато працюєш, стараєшся для людей, то позитивний результат не забариться. По-іншому – не буває.

«Позитивна штука»

Любов Фіалковська – найперша лікарка-педіатр у Чернігові, котра отримала ліцензію Міністерства охорони здоров’я на приватну практику. Це було ще в 2013-му. А нині вона співвласниця і керівниця приватної клініки, де вже рік мають можливість обслуговуватися як діти, так і дорослі.

– Чесно кажучи, я зовсім не хотіла бути лікаркою, – зізнається Любов Фіалковська. – Може, через те, як важко доводилося працювати моїй мамі, вона була терапевтом у Седневі Чернігівського району, я звідти родом. Не хотіла до останнього. За три місяці до подачі документів у виш у мене виникла ситуація зі здоров’ям, і одна зустріч кардинально все змінила.

Два прийоми у двох різних лікарів. Зовсім протилежні ставлення до пацієнта. Один спеціаліст – так званий традиційний, інший – щойно повернувся зі стажування з Франції.

– Про чернігівського лікаря-отоларинголога Валерія Клинаєва мама прочитала в якійсь газеті, – розповідає далі, – й запропонувала: «А давай ще й до нього сходимо». Він нині також має приватну практику, мо’, вже років 20. І ми пішли. Я відчула настільки велику різницю у спілкуванні, у ставленні до людини, що це мене просто вразило.

Любов швидко видужала і… вступила до медичної академії в Полтаві. Планувала, що буде лікаркою-анестезіологом – стала педіатром.

– Мені сказали, що працювати анестезіологом жінці складно. Мовляв, ліпше народжуй дітей, а тоді приходь. І маленьких пацієнтів я теж боялася, як і більшість лікарів. Одна мудра медсестра мені якось сказала: «Діти – це казка. Вони ніколи не лукавлять, завжди кажуть правду, з ними легко. Головне, їх просто любити. Ти швидко навчишся розуміти без слів, що з ними не так». Не знаю як, але ці 20 хвилин розмови подіяли на мене, і я пішла в педіатрію. Це дуже така цікава позитивна штука, у будь-якому разі в мене, – каже з посмішкою. – Я не працюю у стаціонарному відділенні, майже ніколи не призначаю ін’єкцій. Ми зазвичай обходимося без усього цього. Прихильниця міжнародних настанов, які проти, аби завдавати біль дитині. І тому у нас тут лише позитив! Мали проблему – пролікували: всі посміхаються, дитина здорова, мама щаслива, бабуся ще щасливіша. Так що так.

Олександр Зленко та Любов Фіалковська

«Ти просто роби!»

Любов каже, що задумалася про приватну медичну практику ще 20 років тому, коли познайомилася з лікарем Клинаєвим, і потім, уже студенткою.

– Але це завжди обростало такими словами – «неможливо», «треба купу регалій, категорій», «ніхто тобі нічого не дасть», – згадує доктор Фіалковська. – Але, якщо чесно, не хочу ображати колег, я не могла працювати в системі з першого дня. Це важко. Думаю, що так у будь-якій сфері, як у нас: якщо ти – не з нами, то ти – проти нас. Свій вибір я зробила свідомо – працювати так, як мені хочеться.

У соціальній мережі Фейсбук Любов «зустріла» однокурсницю, медичну адвокатку. Вона й розвіяла усі міфи. Виявляється, аби отримати офіційний дозвіл, ліцензію на приватну практику, достатньо правильно оформити документи і все. Підохочував Любов Фіалковську перейти від мрій і задумів до діла також чоловік Олександр, він працює психологом в обласному онкодиспансері.

– Саша мене постійно стимулював, казав: «Нікого не слухай, що це нереально. Якщо ти маєш бажання – просто роби!» – цитує.

Оформити потрібну документацію допомогла однокурсниця-юристка, і за якийсь час лікарка Фіалковська тримала в руках той самий «нереальний» дозвіл.

– Потім я шукала приміщення і команду, бо працювати одній складно. Це не тільки приймати пацієнтів і виїздити на виклики, а й відповідати на телефонні дзвінки, вирішувати організаційні питання, також фінансова звітність і ще купа різних справ, – пояснює керівниця. – Мені хотілося мати колектив однодумців, який працюватиме в такому ж режимі, як я. Щоб нікого не переучувати і нічого не пояснювати. І якщо лишаю своїх пацієнтів на когось, хотілося бути спокійною за них. Це важливо.

Ще одного педіатра Любов Фіалковська шукала аж 7 років. Каже, хоч на Чернігівщині молодих фахівців вистачає, віднайти спільника – було справою не з легких:

– Наш лікар-педіатр – 30-річний Єгор Павленко – онкогематолог обласної дитячої лікарні, єдиний в області, хто лікує діток, хворих на гострий лейкоз. У клініці Сім’я+ він приймає маленьких пацієнтів у вечірній час, після своєї основ­ної роботи, стаціонару. Також у нашій команді – два найкращі сімейні лікарі: Олександр Зленко і Ганна Мазур.

Єгор Павленко

Ганна Мазур

Дешевше, ніж у поліклініці

Любов Фіалковська не один рік має досвід приватної практики і каже, якщо ти добре працюєш, то обов’язково матимеш позитивний результат. Люди відчувають щирі старання.

– Так нині відбувається, що приватний прийом, консультація і загалом лікування коштує дешевше, ніж призначене лікування у державній поліклініці, – зазначає доктор Фіалковська. – Усе залежить від кваліфікації спеціаліста і кількості призначених медпрепаратів.

Сімейний лікар Ганна Мазур до того ж ще й співпрацює з Національною службою здоров’я, підписує з пацієнтами декларації у державному секторі і в приватному. Тобто до неї у медичну клініку Сім’я+ приходять обслуговуватися безкоштовно. До того ж людям зручно, бо без черг, за попереднім записом.

– Зі службою здоров’я я поки не спів­працюю, бо це вимагає додаткового часу, якого у мене, на жаль, немає. Окрім роботи в клініці – постійна участь у конференціях, медичних конгресах по Україні і за кордоном. Цьогоріч побувала в Португалії, планую ще поїхати до Іспанії та Бельгії. Наша молода команда, як кажуть, не стоїть на місці, колеги теж навчаються, переймають досвід провідних вітчизняних та закордонних лікарів, – каже Любов Фіалковська.

Лікарка добре володіє англійською, скрізь, де не буває за кордоном, знання іноземної мови їй у нагоді. Щоразу, коли спілкується з міжнародними практикуючими фахівцями, переконується, що все робить правильно.

– Ми працюємо за нашими протоколами, але глобальну інформацію все ж таки лікар має знати, вона допомагає в роботі. І медичні конгреси корисні не інформативно, бо все можна почитати онлайн. Коли сидиш та слухаєш європейську спільноту, і колеги розповідають, що ось цю хворобу вони лікують отак, отак і отак, – ти розумієш, що робиш так само. Після таких конференцій крила розправляються, це ніби підтвердження, схвалення, що йдеш правильним шляхом, – зазначає доктор Фіалковська.

Керівницю клініки і лікарку-педіатра неабияк насторожує фраза: «Скільки лікарів – стільки й думок»:

– Це найнебезпечніше, що може бути наразі. В Україні немає якихось конкретних критеріїв лікування, все що є – давно застаріло. Немає й офіційного покарання медиків. Безкарність пацієнтам вилазить боком. У світі з цим все чітко. Ніяких тобі розмов, доган, якщо порушив – одразу лишають ліцензії, практики. В Україні позитивні зміни будуть тільки тоді, коли вдасться повністю реформувати медицину.

Єгор Павленко та Олександр Зленко

Вакциновані – значить здорові!

Пацієнтів медичного центру Сім’я+ близько двох тисяч, і ця кількість щодня зростає. Майже всі вони підтримують вакцинацію. Хто проти – їхню думку тут також поважають: батькам пропонують дотримуватися лікарських рекомендацій щодо лікування і догляду за дитиною.

Ті пацієнти, які підписали декларації з сімейним лікарем, вакцинуються в клініці безкоштовно тими препаратами, що надає держава.

Разом зі своїми відвідувачами щепляться й самі лікарі, від грипу, дифтерії, правця…

– На власному прикладі ми показуємо, що це єдиний профілактичний спосіб захистити себе від небезпечних недуг, – каже доктор Фіалковська. – Це зовсім нестрашно і тільки трішечки боляче.

Лікарка обслуговує діток від народження до 18 років. Щомісяця мами і тата приходять на плановий огляд з немовлятами. Діток зважує, прослуховує, вимірює зріст, дає рекомендації. Також Любов Фіалковська консультує щодо грудного вигодовування, прикорму. Дехто думає, що вона приймає тільки малят, але це не так. Просто батьки з такими дітьми звертаються частіше.

У своїй роботі доктор Фіалковська неабияку увагу приділяє спілкуванню з батьками, бабусями, дідусями. Важливо, аби дорослі отримали відповіді на всі запитання, які їх турбують.

Ганна Мазур та Любов Фіалковська

Багатодітна сім’я Фіалковських

Серед розумних і небайдужих

Батьки Любові Фіалковської живуть у Седневі. Її тато – знаний на Чернігівщині науковець – Григорій Колонтай багато років очолював Науково-виробниче об’єднання «Чернігівеліткартопля». Нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора та «Знак пошани».

– Він у нас – кандидат сільськогосподарських наук, – пишається донька і підсумовує з посмішкою,– дуже розумний дядько!

А чоловік Любові Олександр Фіалковський, окрім роботи психологом в онкодиспансері, має ще й чимало різних волонтерських проєктів та ініціатив. Його активну громадську діяльність розділяє дружина.

– Я теж багато працюю, по 16 годин на добу, і знаходжу час для своєї багатодітної сім’ї і Сім’ї +, – каже доктор Фіалковська. – Коли вдома тебе розуміють і підтримують, є взаємовиручка, все вдається. Мої діти – 12-річний Василь, 10-річна Марія, 5-річний Григорій та чоловік – опора. Без них я б не стала такою, якою я є.

Лариса Галета, газета «Деснянка»

Новий масштабний проєкт від «Деснянки» ТОП-20 ЦІКАВИХ БІЗНЕС-ІДЕЙ ЧЕРНІГІВЩИНИ.

Голосуйте за конкретну бізнес-ідею та людей, які її втілюють, на сторінці «Деснянки» у Фейсбуці www.facebook.com/dvilna.

Всі матеріали у рамках проєкту будуть розміщені на офіційному сайті тижневика

www. desnyanka.com.ua та у Фейсбуці.

Слідкуйте за нашими публікаціями та голосуйте! Ваш голос визначатиме рейтинг!


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-01-16 04:58:01.569

  • Всього випадків: 1,146,963
  • Активні: 279,030
  • Всього смертей: 20,542
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 847,391

Замовити зворотний дзвінок