Від печива для веганів – до електротранспорту та автоцистерн!

Від печива для веганів – до електротранспорту та автоцистерн!

Дата: 2019-11-26 | Категорiя: Соціум

14 інноваційних розробок презентували 22 листопада під час найочікуванішої події року в цій сфері – Чернігівського регіонального інноваційного форуму, що вперше відбувся в нашій області. Цей важливий захід, вважають його ініціатори, має стати фундаментом у формуванні ефективної інноваційної екосистеми, аби Чернігівщина стала більш привабливою для потенційних інвесторів. Зокрема, між організаторами форуму – Чернігівською обласною державною адміністрацією та Державною інноваційною фінансово-кредитною установою було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. Документ дозволить більш якісно вирішувати питання інноваційно-інвестиційного розвитку нашого регіону.

 

Успіх починається з малого, головне – віра

Форум став місцем зустрічі новаторів, науковців, авторів стартап-проєктів, підприємців, експертів у сфері інновацій, представників органів влади та місцевого самоврядування і платформою для обговорення технологічних трендів, обміну досвідом і презентації інноваційних рішень.

У своєму вітальному слові до учасників заходу голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко сказав:

– Це перший інноваційний форум і його формат – має стати максимально корисним для всіх, бо поєднує і новаторів, і інвесторів, і реальний сектор економіки. Насамперед хотів подякувати співорганізатору форуму – Державній інноваційній фінансово-кредитній установі, а також хочу висловити вдячність за допомогу в проведенні заходу партнерам – Акціонерному товариству «Полікомбанк» і Чернігівському національному технологічному університету.

Очільник облдержадміністрації наголосив, що Чернігівщина має неабиякий потенціал інноваційних ідей – на території області працює 14 наукових установ та майже сім сотень науковців.

– Десять відсотків промислових підприємств – інноваційно-активні. Це не дуже великі показники порівнюючи з Південною Кореєю і Китаєм. Але нам є куди рости, – зазначає Андрій Прокопенко. – Я щиро дякую всім, хто подав свої ідеї на конкурс інноваційних проєктів. Ознайомився з кожною ідеєю, це – супер! Мені дуже сподобалися розробки щодо захисту рослин, біоферментації посліду, дуже цікавий комплекс для реактивного піхотного вогнемета… Думаю, що всі інноваційні рішення чекають великі перспективи, а їх реалізація приведе область до успіху! Головна ж умова, щоб інновації втілилися в життя – віра у себе. Як ви знаєте, компанія «Apple» колись починалася з гаража, компанія «Facebook» починалася з кімнати в гуртожитку. Тому не зупиняйтеся, вас обов’язково чекає успіх!

Заступниця голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Яна Підлісна висловила вдячність облдержадміністрації за організацію форуму та ініціативи, які дозволяють стимулювати розвиток інновацій на Чернігівщині:

– Нам неабияк приємно, що у вас дуже активна облдерж­адміністрація, уся її структура. Вони справді відчиняють усі двері. Дякую, що не сидите на місці, а акумулюєте, генеруєте ідеї і створюєте ось такі майданчики. Нещодавно в Україну приїздив найбагатший бізнесмен Китаю Джек Ма, засновник Alibaba, так ось він зазначив, що державні службовці не мають бути інноваторами. Це не їхня справа. Вони мають надихати реальними пропозиціями, показати, як можна співпрацювати з державою. Тому, якщо у вас є інноваційні проєкти, які потребують інвестицій, вам навіть не треба приїздити до столиці. Для розгляду розробки варто подати її через спеціальний сайт, всю інформацію можна отримати в облдержадміністрації. І ще: якщо ви хочете йти швидко – можете іти одні, а якщо далеко і швидко – тільки в партнерстві. Віра дає свободу і формує традиції, закладає, як кажуть, власну самооцінку. За всім цим – вільна, демократична і успішна країна.

 

Меморандум про співпрацю

Під час форуму Андрій Прокопенко та Яна Підлісна підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між Державною інноваційною фінансово-кредитною установою та Чернігівською обласною державною адміністрацією. Документ передбачає співпрацю та обмін інформацією між двома сторонами, а також реалізацію спільних проєктів для заохочення інвестицій у різних галузях. Зокрема, облдержадміністрація та Державна інноваційна фінансово-кредитна установа співпрацюватимуть у пошуку потенційних інвесторів і кредиторів для вітчизняних підприємців. Також стимулюватимуть обмін досвідом для залучення іноземних інвестицій.

Сам же захід поєднав у собі декілька форматів взаємодії учасників. Це – панельні дискусії про актуальні тенденції інноваційного розвитку, про важливість співпраці між науковими установами, бізнесом та державними органами. Які є нові підходи в розвитку ІТ-технологій на Чернігівщині, високотехнологічні розробки? Акцент – на фінансовій підтримці стартапів, зокрема за участі держави та інших інвесторів.

 

Їстівні, корисні та надважливі

Серед 14 проєктів, які були заявлені на конкурс «Краща інноваційна розробка регіону» – мобільний додаток інтерактивної 2Д гри «MyFinLab», завдяки якій учасники, учнівська молодь, можуть підвищувати рівень фінансової грамотності через планування свого майбутнього та формування особистого бюджету. А розробка – платформа Idea Team послужить у пошуку кваліфікованих фахівців для стартапів, інвесторів, проведення навчання у форматі тренінгів, воркшопів, конкурсів, отримання консультацій, корисної інформації.

Мав місце й смачний проєкт – печиво для веганів, що не містить продуктів тваринного походження. Пісочний напівфабрикат «Креміна» без шкідливих гідрогенезованих жирів, які спричиняють серцево-судинні захворювання. Ці жири, до речі, заборонені у багатьох країнах світу. Печиво має підвищену біологічну цінність за рахунок незамінних амінокислот білків соєвого молока.

Біологічний препарат Хетомік – ефективний засіб захисту сільськогосподарських рослин від збудників кореневих хвороб. Розробники кажуть, що застосування його в сільськогосподарському виробництві дозволяє скоротити обсяги хімічних пестицидів, що важливо для вирішення екологічних проблем забруднення довкілля пестицидами.

Наступна розробка – технологія біоферментації пташиного посліду. Завдяки корисним мікроорганізмам, які накопичуються у субстраті, біодобриво набуває нових властивостей: воно екологічно безпечне та має сприятливі для сільськогосподарських культур біологічні сполуки. Технологія дозволяє зменшити ступінь забруднення навколишнього середовища, пришвидшити терміни компостування та обмежити втрати поживних речовин.

Цікава розробка – безкорпусний електротранспорт модульного типу, в якому більшість деталей взаємозамінні. Можна з легкістю зібрати продукт самостійно, що зменшує його собівартість, і це зручно у використанні.

Не менш актуальний проєкт – інфраструктура утилізації харчових відходів. Інноваційність рішення полягає в пропозиції варіантів установки в під’їздах багатоповерхівок промислових діспоузерів (подрібнювачів харчових відходів) задля збору, транспортування і використання в якості сировини для біогазових станцій (генераторів). Передбачено, що промислові діспоузери встановлюватимуть замість сміттєпроводів і одночасно запроваджуватимуть систему розподільного збирання нехарчових твердих побутових відходів.

Військова тематика. Розробники кажуть, що завдяки їхньому тренажерному комплексу для реактивного піхотного вогнемета РПВ-16 можна не лише навчитися ефективному застосовуванню, а й прискорити та здешевити процес бойової підготовки військових.

Серед надважливих проєктів сьогодення – і пожежно-рятувальний автомобіль. Він оснащений повноцінним обладнанням і достатнім об’ємом автономних вогнегасних речовин, що дозволяє знизити затрати на проведення робіт, а також скоротити час і витрати води.

Наприкінці форуму підбили підсумки конкурсу «Краща інноваційна розробка регіону», перемогли три ідеї. Перше місце – завоювало ТОВ «ПК «Пожмашина» за роботу «Автоцистерна пожежна АЦ-8-60», нагорода – 9600 гривень. Друге місце посіла розробка біологічного препарату Хетомік Інституту сільськогоподарської мікробіології та агропромислового виробництва НАНУ, нагорода – 7600 гривень. Третє місце – за роботу «Визначення вмісту калійних та нітрогенвмісних поживних речовин у грунті електрорезонансним способом» Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Ніжинський агротехнічний інститут», нагорода – 5700 гривень.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-12-03 10:46:01.907

  • Всього випадків: 772,760
  • Активні: 375,374
  • Всього смертей: 12,960
  • Нових смертей: 243
  • Всього одужали: 384,426

Замовити зворотний дзвінок