Поміж хмарами: у Чернігові відбудеться фестиваль повітряних куль

Поміж хмарами: у Чернігові відбудеться фестиваль повітряних куль

Дата: 2021-09-19 | Категорiя: Цікаво

«‎Білі хмаринки – наче величезна ватна куля. Знаходиш отвори і пірнаєш. Відчуття, наче пливеш під водою у скелях. Але ж ти у небі. А ще можна крилом літака «‎зрізати» шматочок хмари, наче масло ножом»...

 

Так про небо – головне захоплення свого життя – розповідає пілот Сергій Скалько. 21 вересня він проведе у Чернігові фестиваль повітряних куль «‎Монгольф’єрія». Напередодні ми розпитали Сергія про аеростати, свято та чому його варто відвідати.


 

Хто такий Сергій Скалько

 

Військовий льотчик, пілот-інструктор, член збірної України з повітроплавального спорту. А ще – керівник і засновник школи пілотів в селі Колонщина на Київщині та фестивалю повітряних куль «‎Монгольф’єрія». Сергій Скалько має сім рекордів в Україні. Серед них:

 

  • максимальна висота польоту повітряної кулі – майже 4,6 км;
  • політ з найбільшою кількістю людей у корзині аеростату – 36 чоловік;
  • найдовший та найтриваліший політ – понад 707 км за 12 год 23 хв.

Усе життя Сергія пов’язано з авіацією: з 14 років стрибав з парашутом, літав, бо тато був військовим льотчиком. Після школи обрав ту ж професію, що й батько. Віддав їй 11 років життя. Потім залишив службу, але зв’язок з небом не втрачав. Він літав на маленьких літаках та вертольотах, доки одного разу познайомився з повітряними кулями.

 

Недооцінений відпочинок та попит на аеростати

 

– 20 років тому в Україні було лише 15 аеростатів. А в Литві, де живе менше людей, ніж у Києві, – 300. Цей вид відпочинку у нас дуже недооцінений, але ж він дає так багато вражень!.. Тому я й почав популяризувати повітроплавання, – згадує Сергій Скалько.

 

У 2008 році він став дилером чеської компанії, яка виготовляє повітряні кулі. Згодом відкрив центр їх техобслуговування, адже безпека та технічний стан аеростатів – понад усе.

 

У 2010 році заснував приватну Школу пілотів теплових аеростатів. За 10 років вона підготувала понад 150 пілотів. Крім українців, сюди їдуть навчатися американці, румуни, болгари, німці тощо. Причин цьому дві. Перша – унікальна навчальна програма. Її основи взяли з льотних училищ. Друга – вартість навчання, що нижча світового рівня.

 

Сергій хотів відкрити в Україні виробництво повітряних куль, однак через світову фінансову кризу, а потім і війну на Сході, плани довелося відкласти. Втім на аеростати наразі черга: якщо сьогодні замовити в Чехії повітряну кулю, то виготовлять її щонайменше за 10 місяців.

 

Фестиваль у Чернігові: як це буде

 

Перший фестиваль Сергій Скалько провів у 2008 році і приурочив 225-річчю першого польоту на повітряній кулі. Назва «‎Монгольф’єрія» походить від прізвища братів Монгольф’є, які винайшли аеростат.

 

Щороку Скалько організовує 3-4 фестивалі не тільки в Україні, але й в Чорногорії, Болгарії та інших країнах.

 

Загалом фестивалі роблять двох видів:

  • льотні – пілоти збираються разом на 3-10 днів, літають разом, спілкуються;
  • прив’язні – це коли на стадіоні чи іншому відкритому просторі прив’язують кілька куль і піднімають у небо бажаючих на кілька хвилин.

У Чернігові 21 вересня на стадіоні «‎Хімік» відбудеться саме прив’язний фестиваль. На локації буде сім куль.

 

Квитки продають двох видів. Вхідний на стадіон коштує 120 грн для дорослих та 50 грн для дітей 6-12 років. Вартість прив’язаного польоту – 490 грн для дітей та 690 грн для дорослих. Ціни актуальні за умови купівлі на сайті фестивалю.

 

– За одним вхідним квитком на фестиваль пустять до десяти осіб. Переважно заходять родинами. Влітку у Житомирі захід відвідали 3 тисячі чоловік. Побачимо, скільки буде в Чернігові, – каже Скалько.

 

Люди, які приходять за вхідними квитками, зможуть оглянути повітряні кулі, послухати про їх історію, влаштувати пікнік на газоні, зробити фотосесію тощо.


 

– У нас на фестивалях роблять розкішні фото для інстаграму. При чому кулі прекрасно виглядають і вдень, і вночі, коли їх підсвічують ліхтарі. На локації також працюватимуть фудкорти та дитячі зони, – розповів подробиці Скалько.  

 

Тих, хто придбав квитки на прив’язний політ, підніматимуть у небу на висоту до 30 метрів, сама куля заввишки 25 м. Тривалість оглядової екскурсії поміж хмарами – 10-15 хвилин, все залежить від погодних умов.

 

Для людей, які не можуть собі дозволити такий відпочинок, але дуже його потребують, команда Сергія Скалька проводить періодично так звані соціальні польоти. До прикладу, людина може стати волонтером, попрацювати в команді і за це безкоштовно політати.

 

Сергій Скалько каже, що політ на повітряній кулі змінює свідомість людей. З корзини аеростату вони виходять наповненими, зі світлими думками та з розумінням простих речей, на кшталт того, що радіти треба кожній секунді життя.

 

Наталія НАЙДЮК

Фото з особистого архіву Сергія Скалька

 

 

 


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-10-14 21:12:02.064

  • Всього випадків: 2,597,275
  • Активні: 225,349
  • Всього смертей: 59,935
  • Нових смертей: 412
  • Всього одужали: 2,311,991

Замовити зворотний дзвінок