Андрій Прокопенко: «Всі рішення щодо майна громади мають бути виваженими»

Андрій Прокопенко: «Всі рішення щодо майна громади мають бути виваженими»

Дата: 2019-12-04 | Категорiя: Соціум

Голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко взяв участь у пленарному засіданні двадцятої (позачергової) сесії обласної ради, яке відбулося 2 грудня.

 

Найгарячіше обговорення викликало питання, внесене на розгляд народних обранців лише нинішнього ранку: «Про затвердження Переліків об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, що підлягають приватизації». Ним пропонувалось здійснити приватизацію 29 об’єктів комунального майна, зокрема готелю «Придеснянський», а також 60 об’єктів нерухомості та 17 транспортних засобів комунального підприємства «Ліки України».

Голова облдержадміністрації наголосив:

– Перш ніж продавати майно, слід провести аудит та економічну експертизу. Якщо депутати обласної ради вважають, що майно громади треба продати, то це необхідно робити через відкритий аукціон.

Чого ми точно не хочемо – це щоб майно громади продавалось кулуарно та за безцінь. Ще вчора цих проєктів рішень у нас не було. Не розумію, до чого тут поспіх. Адже це серйозне питання.

Ціла низка депутатів також висловили свою незгоду з тим, що такі важливі питання виносяться в зал без попереднього вивчення та обговорення. Адже йдеться не лише про долю конкретних комунальних об’єктів, а й про перспективи наповнення обласного бюджету. Зокрема, депутати хотіли би перед голосуванням почути висновки профільних комісій.

У результаті депутати зняли питання з голосування. До нього повернуться після всебічного вивчення.

Наступне гостре питання – про передачу районних дочірніх підприємств комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» до комунальної власності місцевих рад.

– Ідея правильна. У лісовому господарстві потрібно навести порядок. Передача лісових господарств комунальної власності у громади логічно доповнить процес децентралізації, який ми підтримуємо. У ході цього необхідно провести повну інвентаризацію районних дочірніх підприємств КП «Чернігівоблагроліс», у тому числі земельних ділянок лісогосподарського призначення, нерухомого майна та фінансових активів. На це слід передбачити необхідні кошти. Також належить пропрацювати сам механізм передачі, щоб усе було зроблено по закону, – зазначив голова ОДА.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-07-29 14:38:01.329

  • Всього випадків: 2,250,907
  • Активні: 12,142
  • Всього смертей: 52,916
  • Нових смертей: 25
  • Всього одужали: 2,185,849

Замовити зворотний дзвінок