Андрій Прокопенко: «У бюджеті області на 2020-й враховано низку важливих для людей показників»

Андрій Прокопенко: «У бюджеті області на 2020-й враховано низку важливих для людей показників»

Дата: 2019-12-24 | Категорiя: Iнтерв'ю

Минулого тижня депутати Чернігівської обласної ради ухвалили бюджет на 2020 рік. ЗА проголосували 37 депутатів. Чому було важливо прийняти бюджет до кінця року і яка від цього користь області та безпосередньо людям – прокоментував голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

 

– Андрію Леонідовичу, перед ухваленням бюджету деякі політичні партії заявляли, що не голосуватимуть за нього. Що було б, якби бюджет області не підтримали на сесії 18 грудня?

– Якби не прийняли бюджет-2020, то багато позитивних речей, які ми передбачили на наступний рік, не працювали б. Приміром, була б загроза не забезпечити підвищення заробітних плат бюджетникам. Не змогли б ремонтувати дороги. А лікарні, приміром, не змогли б вчасно розпочати закупівлі ліків, пального для авто швидкої допомоги. Уявляєте, наскільки це вдарило б по людях? Тому дякую депутатам, які підтримали обласний бюджет.

– Як усе ж вдалося переконати депутатів підтримати документ?

– Бюджет – це загальний кошторис, це планування витрат і доходів на рік. Обладміністрація готує бюджет протягом 6 місяців, це публічний процес, до якого залучена громадськість, самі депутати.

Прийнятий документ – результат нашого діалогу з депутатами облради, враховані їхні пропозиції, які не суперечили законодавству. Також проголосувати за бюд­жет-2020 депутатів просили представники громадськості, які прийшли на сесію.

– Що позитивного є у бюджеті-2020 для людей?

– У бюджеті передбачено збільшення мінімальної заробітної плати: вона зросте на 550 гривень, а відповідні витрати з обласного бюджету – на 10,8%.

Буде в півтора разу більше грошей на ремонти та утримання автодоріг за рахунок субвенції з державного бюд­жету: майже 799 мільйонів гривень.

Хороша новина для юних спортсменів – з 2020 року у нас в області буде резервна штатна команда з олімпійських видів спорту.

На 10-18% буде більше коштів на програми, які спрямовані на підтримку родин захисників України, загиблих у зоні АТО/ООС, інших соціально вразливих груп населення.

Все це та багато іншого вдалося передбачити тому, що власні доходи обласного бюджету зростуть на 15,5% порівняно з минулим роком – до 1,009 мільярда гривень. Всього дохідна частина – майже 2,646 мільярда гривень.

– Є інформація, що з наступного року фінансування медицини, пільг і субсидій зміниться? Чи варто людям хвилюватись?

– Новації такі: з 1 січня 2020 року всі державні гроші на пільги та субсидії для людей будуть напряму йти у громади, це навіть краще, адже прибирається додаткова бюрократія.

Друге: із 1 квітня вся медицина напряму фінансуватиметься через Національну службу здоров’я.

– З року в рік області не вистачає коштів на освіту. Чи є варіанти вирішення цієї проблеми?

– Сума коштів, яку область отримує від держави на освіту, напряму залежить від кількості дітей. Однак, для Чернігівщини, де щільність населення значно менша за середню по державі, цих грошей просто щороку не вистачає. Що ми пропонуємо: піти прикладом гірських районів Карпат, де суму коштів збільшують на 30%. Таке ж ми пропонуємо для північних районів Чернігівщини.

– Державні кошти – це добре, як щодо власних доходів? Щоб витрачати кошти, потрібно спершу заробити.

– Будемо і надалі стимулювати експорт нашої продукції за кордон. Цього року експорт зріс на 6,4% і становить 495,1 мільйона доларів. Крім того, серед пріоритетів – розвиток індустріальних парків і машинобудування. Як ви знає­те, ми ведемо переговори з компанією «Фольксваген» щодо розміщення на Чернігівщині заводу з виробництва комплектуючих. Щодо сільського господарства – будемо мотивувати людей створювати с/г кооперативи, розвивати власні унікальні торгові марки. Вже відомі «Ніжинський огірок», «Менський сир», «Куликівське молоко», «Куликівські ковбаси», їх поки що небагато, але ці захищені географічні назви утворюють додаткову вартість. Приміром, Великоморавський край у Чехії має більше 60 місцевих торгових марок, і в нас є бренди, які можуть користуватися попитом – як приклад, хоча б «Седнівська картопля».

Чернігівська облдержадміністрація


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-04-19 09:14:02.689

  • Всього випадків: 1,953,016
  • Активні: 425,339
  • Всього смертей: 40,000
  • Нових смертей: 214
  • Всього одужали: 1,487,677

Замовити зворотний дзвінок