«Країна ФОПів» – метафора чи близька реальність?

«Країна ФОПів» – метафора чи близька реальність?

Дата: 2019-12-24 | Категорiя: Соціум

У найближчі десять років підприємницькі навички знадобляться кожному другому, стверджують економісти. Наскільки готова Україна розвивати середовище, сприятливе для мікробізнесу та індивідуальної підприємницької діяльності? Які зміни готують для мікро– та малого бізнесу у 2020 році? Хто і що заважає підприємцям-початківцям? Відповіді на ці та інші питання шукали учасники Міжнародної конференції «Почни з малого – досягнеш більшого», що відбулася нещодавно у Києві і була присвячена ключовим питанням діяльності індивідуального підприємництва та мікробізнесу в нашій країні, а також перспективам індустрії прямого продажу. Побувала на цьому важливому заході й директор «Деснянки» Лариса Мілова.

 

Конференція була організована за підтримки Світової федерації товариств із захисту прав споживачів, за інформаційного супроводу СІРЕ та Української ради бізнесу. У заході взяли участь експерти, представники бізнесу та влади, журналісти. Говорили про те, що Україна сьогодні переживає часи змін, адже нинішній Уряд не втомлюється створювати нові закони в турборежимі. Чи готове бізнес-середовище до новацій, які пропонує держава? І чи справді це ті кроки, які наблизять нас до світлого майбутнього? Томаш Мурас, голова Ради директорів Української асоціації прямого продажу, зазначив, що лише 20 відсотків підприємців готові до змін, особ­ливо спрощеної системи оподаткування.

Ярослав Железняк, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, розповів про удосконалення законодавства для ФОП:

– Ми постійно працюємо над законами про спрощену систему та фіскалізацію, вносимо пропозиції щодо поліпшення адміністрування. Це стосується, по-перше, спрощення доступу до електронного кабінету платника податків, по-друге, ліквідації книг обліку для спрощенців та неплатників ПДВ. Тож ми працюємо над посиленням однієї важливої норми – якщо помилка була з боку сервера, підприємець не несе за це відповідальності.

Законопроєкти про РРО справді викликали неабиякий резонанс серед підприємницької спільноти. Більшість сприймає це як тиск з боку влади. Однак Роман Гопцій, старший менеджер Офісу підтримки реформ при Міністерстві фінансів України, пояснив ситуацію з іншого боку:

– Попри те, що революційні закони про програмне РРО сприймаються через приз­му фіскалізації, їх головна ідея – нові можливості. Єдиний спосіб змінити відносини платника податків та податкового органу – зробити це через діджіталізацію та виключення людського впливу.

Роман Гопцій також наголосив, що бізнесу дадуть безкоштовне програмне забезпечення у тестовому режимі – для ознайомлення та пропозицій, як поліпшити роботу.

Олег Гетман, фахівець Економічної експертної платформи, стверджує, що попри багато позитивних законів, які ухвалив Парламент, зокрема щодо об’єднання звітності по ПДФО та ЄСВ, запровадження єдиного рахунку для сплати всіх податків, є кілька негативних норм, які потребують змін. Вони стосуються тотальної фіскалізації 2 та 3 груп ССО. Пан Гетман навів приклади 6 країн Європи, де також є спрощені системи та великі винятки для застосування РРО.

Надія Бедричук

Надія Бедричук, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу вважає, що підприємцям, перш за все, потрібна визначеність, адже доволі складно працювати, а особливо – починати бізнес, коли умови роботи постійно змінюються. Малий бізнес сподівається на поліпшення цих умов та позбавлення від зайвої фіскалізації там, де це економічно недоцільно.

Під час конференції говорили й про бум прямого продажу на «старих» ринках (на прикладі досвіду Франції). Зокрема в Україні, як заявив Томаш Мурас, у компаніях прямого продажу зареєстровано більше мільйона партнерів та споживачів, з них 50 тисяч підприємців, а товарообіг становить більше мільярда гривень, і ця тенденція дедалі зростає.

Про виклики та перспективи індустрії прямого продажу в нашій країні та загалом у світі розповіла й Тамуна Габілая, виконавчий директор Світової федерації асоціацій прямого продажу з США. Тільки уявіть, за минулий рік обіг у цій галузі – 192 мільярди доларів!

Тамуна Габілая та Жак Коснефрои

У Франції індивідульних підприємців навчають в університетах. Про це розказував Жак Коснефрой, директор французької Федерації прямого продажу. А як щодо України? У нас дедалі більше людей зацікавлені у створенні власного мікробізнесу або своєї справи, яку вони хотіли б розвивати паралельно з основною роботою. Наприклад, в США таких «сумісників» уже близько 30% серед працездатного населення. І це світовий тренд, який в найближчий час буде актуальним і для нашого ринку праці. Тож, країна ФОПів – не таке вже й далеке майбутнє?!

  • За останні 2 роки в Україні більше півмільйона громадян зареєструвалися приватними підприємцями.
  • 38% українців хочуть відкрити свій бізнес.
  • Загалом 57% громадян не сприймають ніяких змін у системі спрощеного обліку оподаткування.
  • Серед населення країни 63% довіряють малому бізнесу, і тільки 8% – олігархам.

 

Лариса ЧЕРНІЧЕНКО, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-04-19 09:14:02.689

  • Всього випадків: 1,953,016
  • Активні: 425,339
  • Всього смертей: 40,000
  • Нових смертей: 214
  • Всього одужали: 1,487,677

Замовити зворотний дзвінок