Великий адронний колайдер скасовує Брюсів календар?

Великий адронний колайдер скасовує Брюсів календар?

Дата: 2020-01-10 | Категорiя: Соціум

Складати точний прогноз погоди на увесь рік практично нереально. Що тоді казати про кліматичну картину на більш довготривалу перспективу. Ледь помітний подих вітру і... все помінялося. Проте не все так безнадійно, якщо ситуація в рамках стабільної парадигми. Тоді прогноз має право на життя. Спираючись на знання цих законів, Яків Брюс і складав свої календарі.

Останнім часом доволі точні прогнози в Україні давав народний синоптик Леонід Горбань. Складав їх за народними прикметами і... спираючись на методику Якова Брюса.

«Деснянка» їх друкувала. Співпадали. Аж поки неприємно здивував останній – про початок зими 2019-го: «Зима почнеться рано. Але холоди наступатимуть плавно, проте невпинно і нарешті впадуть міцні морози». Такий промах!

А що передрікає Леонід Горбань 2020-му? – «Зима не буде суворою». Так це ми і так уже бачимо. «На Різдво, 7 січня, температура повітря опуститься нижче нуля: вдень буде 6–8 градусів морозу, вночі 12–13». Перевіримо дуже скоро.

Та мені здається, прогнози «Метеопрогу» – більш реалістичні. Цей синоптичний ресурс стверджує, що січень буде таким же м’яким, як і грудень минулого року. А морози якщо і будуть, рекордів явно не встановлять. Температура повітря інколи триматиметься на позначці +10 градусів. Дощів буде більше, аніж снігу.

До речі, цей метеоресурс тримає носа за вітром, виглядає у вікно в усякому разі. І в підсумку в своїх прогнозах відштовхується від погоди за вікном на даний момент. Справедливо. А от ресурс Gismeteo, який під Новий рік прогнозував навіть морози до –23 градусів(!), змушений був навіть терміново вносити корективи, вибачатися. Тепер вони стверджують, що перша декада січня буде плюсовою, а якщо і вдарять морози, то в другій декаді.

Лютий буде лютим, відповідатиме своїй назві. Потепління настане в середині березня, а відчутно потеплішає в середині квітня.

Літо, стверджують синоптики, має бути теплим, осінь – холодною та вологою. В жовт­ні та листопаді можливі перші морози. Коротше, на їхню думку, погода не готує сюрпризів. А хіба надзвичайно тепла зима 2019-го не сюрприз?

Таки щось не так у «Датському королівстві», тобто щось таки коїться з кліматом планети, що не дозволяє робити якісь правильні висновки і планувати погоду. Спеціалісти в цій галузі майже одностайні в тому, що в погоді, як в Україні, так і в європейських країнах спостерігається так зване «відставання» на місяць. Більш того, на сьогодні це відставання збільшилося вже до півтора місяця. І продовжує стрімко наростати. А це означає, що пори року прийшли в рух. І що скоро взимку буде літо, а влітку – зима. Цілком ймовірно.

Значить, прогнози варто коригувати. Більш того, потрібно змінювати методику. Брюсів метод відходить в історію. Потрібно шукати інший підхід. А щоб його знайти, треба розібратися в ситуації: що коїться з нашою Землею.

І тут є цікаве пояснення. Земля почала... рухатися. Швидше – навколо своєї осі. Змінюючи нахил осі. І змінюючи орбіту обертання навколо Сонця. Ось що стверджує Володимир Шемшук, учений-біолог, дослідник, письменник, колишній директор Фонду Реріхів та комісії з аномальних явищ:

– У 2008 році був запущений великий адронний колайдер на кордоні Швейцарії та Франції. Довжина його основного кільця сягає близько 27 км, що є чвертю відстані від Землі до Сонця (108 Сонячних діаметрів). Колайдер налаштований на цю відстань і може змінювати її!

Але ж, переконані науковці, мета побудови колайдера – прискорення заряджених часток і вивчення їхнього руху. В створенні колайдера було задіяно понад 10 тисяч учених та інженерів більш ніж зі 100 країн. Серед них і 150 українців. Це найбільша експериментальна установка в світі.

Генеральний директор Європейської ради ядерних досліджень (ЦЕРН) професор Фабіола Джіанотті назвала цей проєкт великим досягненням, що дозволить надати поштовх багатьом технологіям, які мають позитивно відбитися на житті суспільства, адже є низка запитань, на які терміново потрібно дати відповідь. Досягнення астрофізиків останніх років доводять, що Галактики обертаються швидше, аніж думали раніше, а наш Всесвіт, мабуть, розширюється з більшою швидкістю, хоча теорії, на які спирається нинішня наука, кажуть, що все навпаки. І взагалі теорія відносності Ейнштейна потребує перегляду. Колайдер цьому має допомогти.

Володимир Шемшук стверджує, що в 2010 році вдалося досягти корекції орбіти Землі в бік Сонця. Як наслідок, на Землі почалися засухи, паводки. Біосфера сколихнулася.

Так воно чи ні, далі буде видніше більш виразно. Але що клімат за останні роки суттєво почав змінюватися – факт.

Далі – більше. Вчені вимагають побудувати новий колайдер – в 4 рази більший. Без усіляких дробових відсотків настроєний на відстань Земля – Сонце, напряму. Планується запустити його до 2050 року. Він має бути в 10 разів потужніший нинішнього. Вартість будівництва – 20 млрд євро.

Збудують, запустять, сумнівів нема. Але яких тоді кліматичних змін чекати, якщо справді існує зв’язок між роботою колайдера і зміною руху Землі. Глобальних?

А може, це все вигадки, і на нинішній стан погоди на планеті впливають усього-на-всього дрібні чинники – як то парниковий ефект, забруднення атмосфери від перенасичення автотранспортом та шкідливими виробництвами тощо?

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-05-08 07:38:01.753

  • Всього випадків: 2,114,138
  • Активні: 317,368
  • Всього смертей: 46,200
  • Нових смертей: 370
  • Всього одужали: 1,750,570

Замовити зворотний дзвінок