До фінішу дійшли 17 учителів-реформаторів Чернігівщини

До фінішу дійшли 17 учителів-реформаторів Чернігівщини

Дата: 2020-01-15 | Категорiя: Соціум

В Україні завершився перший пілотний проєкт із сертифікації педагогічних працівників. Відтак, 705 учасників з 857 успішно дійшли до фінішу, з нашого регіону – 17 з 21. До речі, аж троє з одного навчального закладу – Ріпкинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Як зазначила начальниця управління Державної служби якості освіти в Чернігівській області Тетяна Маханькова, це високий показник, який свідчить, що педагоги готові сприймати нововведення, змінюватися самі, вдосконалюватися та розвиватися. Попри певне побоювання щодо нових процедур, наші вчителі змогли гідно показати свої знання та практичні уміння. Й відтепер упродовж трьох років отримуватимуть доплату в розмірі 20 відсотків заробітної плати.

 

10 січня в Чернігівському обласному педагогічному ліцеї для обдарованої сільської молоді, який радо запросив до себе освітянську спільноту, відбулася так звана Різдвяна зустріч з педагогами-реформаторами, котрі успішно пройшли сертифікацію.

Як відзначив начальник Управління освіти і науки обл­держадміністрації Микола Конопацький, основна ціль проєкту – це підвищення престижності педагогічної професії та заохочення вчителів до особистісного і професійного зростання. Жодного примусу щодо проходження процедури не було, все відбувалося на добровільних засадах.

– Такої можливості – показати учителю свої знання – в історії України ще не було. Щоби так, уся країна! – наголошує Микола Конопацький. – Ви довели, що можете самі навчатися і навчати інших. Минулий рік був пілотним, і квота для всієї педагогічної громади становила тисячу вчителів-першопрохідців – пілотів-космонавтів. За результативністю на фоні з іншими регіонами Чернігівщина має доволі гарний вигляд, і я дякую за таку сміливість та ініціативність.

Загалом сертифікація включала кілька етапів – перевірку професійної компетентності та експертне оцінювання практичного досвіду роботи вчителя.

Насамперед – оцінювання фахових умінь у форматі ЗНО. Створював завдання для перевірки та організовував незалежне тестування Український центр оцінювання якості освіти. Загальна кількість завдань тесту – 100, на їх виконання відвели 180 хвилин. Кожен учасник сертифікації мав власний електронний кабінет, де було оприлюднено результати пройденого оцінювання.

Додатковий елемент сертифікації – створення учителем електронного портфоліо. Він полягав у тому, що учасник проєкту мав фіксувати власну педагогічну майстерність. Кожен педагог робив відеозапис навчального заняття або декількох фрагментів уроків загальною тривалістю 15-30 хвилин. Після цього, проводив самооцінювання педагогічної діяльності, відповідаючи на запитання спеціальної анкети.

За проведення наступного етапу, оцінювати практичний досвід, відповідала Державна служба якості освіти.

– В цілому в 2019 році практичний досвід в Україні вивчали 426 експертів, з них 16 – представники Чернігівщини. Це – вчителі початкових класів, керівники шкіл, методисти районних методичних кабінетів, працівники Чернігівського обласного інституту педагогічної післядипломної освіти імені Костянтина Ушинського, – уточнює начальниця профільного управління Тетяна Маханькова. – І дуже приємно, що всі вони сьогодні тут, на цій Різдвяній зустрічі. Експертні групи робили висновки, які містили загальну кількість набраних балів за сертифікацію. А уніфіковані форми та відповідні методичні рекомендації експертам щодо їх заповнення вже були справою представників нашої Служби якості.

Результати сертифікації визначала міжвідомча експертна комісія, до якої входили представники МОН, УЦОЯО та Державної служби якості освіти.

За словами Тетяни Маханькової, іменні сертифікати отримали 17 педагогів з Прилуцького, Ічнянського, Борзнянського, Менського, Чернігівського, Бобровицького, Ріпкинського районів, Куликівської, Менської, Деснянської об’єднаних територіальних громад, Чернігова, Ніжина та Новгорода-Сіверського.

Серед сертифікованих учителів – троє з Ріпкинської школи №2: Олена Логінова, Тетяна Волобуєва та Ірина Патюшенко. Жодна з них не зійшла зі старту, бо, як самі кажуть, підтримували одна одну, а також відчували в очах експертів доброзичливий настрій.

– Звісно, ми хвилювалися, бо не знали, що чекає нас на тестуванні, які експерти приїдуть, як вони нас сприймуть, – каже сертифікована учителька початкових класів Олена Логінова. – Взагалі чимало нюансів, але було цікаво. Та, головне, що ми трималися разом і не вбачали в колегах конкурентів. Навпаки, була надзвичайна підтримка, як від учасниць, так і від експертів.

У 2020 році в сертифікації зможуть взяти участь до двох тисяч учителів початкових класів по всій країні. Реєстрацію учасників розпочато 15 січня і триватиме вона до 31 січня включно.

– Для Чернігівщини кількість квот збільшили вдвічі і цьогоріч уже 49 педагогів матимуть змогу проявити свої найліпші професійні якості, пройти ЗНО, показати практичний досвід і дійти до фінішу. Тож залучайте своїх колег, пропагуйте кращий досвід, аби й вони стали такими ж успішними, передовими, справжніми реформаторами, – наостанок звернулася начальниця управління Державної служби якості освіти в Чернігівській області Тетяна Маханькова.

Лариса ГАЛЕТА, газета “Деснянка”

Фото авторки


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-05-08 07:30:01.966

  • Всього випадків: 2,114,138
  • Активні: 317,368
  • Всього смертей: 46,200
  • Нових смертей: 370
  • Всього одужали: 1,750,570

Замовити зворотний дзвінок