Музична родина Дем’янчуків підкорила Сінгапур

Музична родина Дем’янчуків підкорила Сінгапур

Дата: 2020-02-05 | Категорiя: Культура

Один з кращих піаністів України Геннадій Дем’янчук – лауреат багатьох міжнародних конкурсів. Його віртуозну гру мали змогу почути та оцінити численні шанувальники класичної музики у багатьох містах України та за кордоном – в Італії, Бельгії, Південній Кореї, Японії, Німеччині, Франції та ін.

Славний маестро поєднує концертну діяльність з педагогічною роботою у Чернігівському музичному коледжі імені Левка Ревуцького та Національній музичній академії України імені Петра Чайковського. А днями наш зірковий земляк повернувся з Сінгапура, де вперше не тільки виконував роль члена журі ІІІ міжнародного фортепіанного конкурсу, але й провів декілька майстер-класів і виступив з сольним концертом. Для талановитого митця – подія знакова, яка неабияк зацікавила і спеціального кореспондента «Деснянки».

 

– Пане Геннадію, як сталося, що у Вашій музичній діяльності з’явився Сінгапур, та й ще в дебютній ролі члена журі – поціновувача піаністів з багатьох країн світу?

– Усе сталося прозаїчно й чесно, – посміхнувся маестро. – У травні минулого року на мій сольний концерт, який відбувся у Києві, колеги з Китаю запросили Мей Джангу з Сінгапура. Як виявилося, гостя з Південно-Східної Азії працює виконавчим директором міжнародного фортепіанного конкурсу.

– Мабуть, Ви зачарували її своєю майстерною грою, і вона запросила до участі в конкурсі?

– Ні-ні. Про запрошення стати членом журі я дізнався десь через місяць. Але для цього організаторам потрібно було надіслати своє резюме, а також аудіо-відеокасети з моїх концертів. Минуло десь місяців три, і на початку осені я отримав уже офіційне запрошення з Сінгапура.

– У Вас музична сім’я, тож, певно, усі зраділи цій події?

– Безперечно. Але більш глибше дізнавшись про конкурс, запропонував донечці Анні, яка є випускницею Національної музичної академії України імені Петра Чайковського, спробувати свої творчі можливості в одній із номінацій. А допомогти доні у підготовці до мистецького конкурсу та виступу взялася дружина Юліана, викладачка Чернігівського музичного коледжу імені Левка Ревуцького.

– І ось уся музична родина Дем’янчуків розпочала підготовку до підкорення Сінгапура…

– Підкорювати азіатську столицю ми не збиралися, але гідно представити Україну і виступити якнайкраще – таке бажання було.

– Розкажіть більш детально про цей міжнародний конкурс.

– В одній з найбагатших країн світу – республіці Сінгапур – останніми роками чимало роблять для популяризації класичної та сучасної музики. Задля цього проводять міжнародні конкурси, організовують виступи провідних музикантів світу. В січні нинішнього року за нагороди ІІІ фортепіанного конкурсу в різноманітних номінаціях змагалося майже півтисячі піаністів різного віку практично з усіх континентів планети. І варто зауважити, рівень майстерності конкурсантів був достатньо високий.

– Тож перемога доньки в номінації молодих виконавців «YOUNG ADULT CLASS» Вас неабияк порадувала…

– Не тільки мене, але й маму, бабусь Анни – Ларису Іванівну та Людмилу Олександрівну, численних родичів, брата.

– Яка ж програма принесла дочці звання лауреата, І премію та статуетку «Трофей». Чи Ваш авторитет якось вплинув на рішення журі?

– Я оцінював конкурсантів зовсім іншої номінації і ніякого впливу на рішення колег не мав. До речі, за виступом доньки спостерігав з балкона концертного залу. Вона виконала фортепіанний цикл «В тумані» чудового чеського композитора Леоша Яначека. А вже на урочистій церемонії закриття конкурсу виступив з сольною програмою, яка викликала бурхливі оплески глядачів. Опісля цього в школі мистецтв провів з талановитими юними музикантами декілька майстер-класів. Заняття музикою в Сінгапурі можуть собі дозволити лише заможні люди, а приватні уроки коштують дуже дорого.

– Яке враження від Сінгапура?

– Часу на туристичні мандрівки містом було обмаль, але враження нашої сім’ї були просто фантастичні і яскраві. Сінгапур настільки унікальна держава, що за своїм устроєм швидше нагадує оазис у пустелі, а столиця, напевно, розвіє ваші уявлення про Азію. Тут ви побачите казкові буддійські храми, дивовижну архітектуру, височенні хмарочоси та футуристичні будівлі. Це неймовірно красиве і незвичайне місто, де традиції і сучасність чудово уживаються поряд.

Головна визначна пам’ятка Сінгапура – статуя Мерліона – міфічної істоти з головою лева і хвостом риби. Одна з візитних карток міста – це унікальний п’ятизірковий готельний комплекс Марина Бей Сендс, що складається з трьох двохсотметрових 55-поверхових веж, на дахах яких розташований майданчик SkyPark схожий на корабель, на якому, зокрема, є 150-метровий басейн. Вражає найвище колесо огляду у світі, його висота становить 165 метрів. У гарну погоду з самого верху відкривається приголомшливі краєвиди на місто і навіть можна побачити деякі острови Індонезії та Малайзії.

Відвідання ботанічного саду просто зачаровує своєю унікальною красою та багатством різноманітних рослин, а місцевий зоопарк – один з ліпших у світі, тут тварини не сидять у клітках, а розгулюють вільно територією. Нічний Сінгапур вражає деревами з ілюмінацією.

– Що ще привернуло увагу?

– Неймовірна чистота і порядок у будь-якій частині міста. А ще багато безкоштовних громадських вбиралень – вони чисті, з туалетним папером. Поліціянтів на вулицях майже немає, але всюди висять камери, як явні, так і приховані – з їх допомогою контролюють за дотриманням порядку. У Сінгапурі зовсім немає нужденних і жебраків, що свідчить про ефективну економіку міста та турботу держави про своїх громадян.

– Чого не можна робити в Сінгапурі?

– В місті майбутнього неуважного і не дуже відповідального мандрівника небезпека підстерігає практично на кожному кроці. Наприклад, якщо ви раптом, не знайшовши урну, вирішите викинути папірець прямо на вулиці, готуйтеся заплатити близько 1000 американських доларів. Величезні штрафи «чекають» туристів, якщо вони вирішать поїсти або попити в громадському транспорті або ж закурять в недозволеному місці. Є в місті-державі і вельми абсурдні, з європейської точки зору, закони, наприклад, там заборонені продаж, купівля і вживання жувальної гумки. Місцеві поліціянти можуть вас оштрафувати навіть в громадській вбиральні, якщо, звичайно, ви не змиєте воду після того, як справили свої фізіологічні потреби.

– Чим сподобалася сінгапурська кухня?

– Багато гурманів люблять Сінгапур за різноманіття страв – внаслідок змішування національних (китайської, малайзійської, індійської) кухонь. Незалежно від рівня ресторану і цін, їжа завжди свіжа, смачна і якісна. Тут нескладно знайти кулінарні витвори на свій смак. Як свідчить статистика, Сінгапур за станом здоров’я жителів держави – лідер у всьому світі.

– Як Ви перенесли суттєву різницю в часі та й сам переліт?

– Досить важко. Летіли ми через Мюнхен майже добу, бо прямого рейсу з Києва немає, а суттєва різниця в часі додала труднощів. А ще екваторіальний клімат: завжди жарко і волого, температура повітря коливається близько +25–30 градусів увесь рік, а вологість становить 82–86%. Але попри всі труднощі варто відвідати дивовижний Сінгапур. Запевняю – враження неповторні.

– І що тепер у планах маестро?

– У лютому готуюсь до сольних концертів у Києві, Львові, Харкові, тож щодня за роялем по 5-6 годин.

– Пане Геннадію, бажаю плідної підготовки та успішних концертів, які стануть справжнім святом для шанувальників Вашого таланту.

– Щиро дякую.

 

Сергій ГАЙДУК, спеціальний кореспондент газети «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-20 23:16:01.913

  • Всього випадків: 175,678
  • Активні: 94,609
  • Всього смертей: 3,557
  • Нових смертей: 41
  • Всього одужали: 77,512

Замовити зворотний дзвінок