Два окремі рахунки за газ і його доставку з січня почали отримувати споживачі

Два окремі рахунки за газ і його доставку з січня почали отримувати споживачі

Дата: 2020-02-13 | Категорiя: Соціум

1 лютого в Центрі обслуговування клієнтів Чернігівщини Регіональної газової компанії (м. Чернігів, проспект Перемоги, 108-А) відбулася відкрита зустріч керівництва компанії зі споживачами газу. Обговорювали питання нового тарифу та окремого рахунку за доставку газу.

Споживачі вже помітили, що до їхніх поштових скриньок потрапило на одну платіжку більше. Тепер доведеться платити окремо – за спожитий газ і за його доставку. Ці послуги надають різні компанії. У нас – ТОВ «ЧернігівгазЗбут» та АТ «Чернігівгаз». Перша продає газ як товар, інша – доставляє його до наших домівок.

З 1 січня 2020 року для акціонерного товариства діє новий тариф на розподілення природного газу між споживачами. Таке рішення затверджено Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 24 грудня минулого року за №3050. Згідно з ним встановлено і акціонерному товариству «Оператор газорозподільчої системи «Чернігівгаз» такі тарифи:

– на період з 1 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно, тобто на перше півріччя цього року – 0,89 грн за 1куб. м на місяць (без врахування податку на додану вартість – ПДВ);

– з 1 липня 2020 року – 1,03 грн за 1 куб. м на місяць (без врахування ПДВ).

Є в цьому рішенні цікава деталь. Плату за послугу розраховують, виходячи з величини річної замовленої потужності об’єкта й оплачує споживач рівномірними долями протягом календарного року. Причому для побутових споживачів літня замовлена потужність визначається, виходячи із фактичного обсягу споживання природного газу за період з (увага!) 1 жовтня 2018 по 30 вересня 2019 року. Включно. З’явився навіть новий термін – «газовий рік».

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому газовому році. Суму кубів газу, спожитого за рік, ділять на 12 місяців, результат множать на тариф на доставку, для АТ «Чернігівгаз» він становить 1 грн 07 коп. з ПДВ. Так отримуємо вартість доставки на місяць. Щомісячний платіж за доставку газу буде однаковим та незмінним упродовж року.

Коли то було, а платити за тими обсягами – тепер. Це по-перше. А по-друге: споживання газу за той, ми вже забули за який період, було однозначно більшим, бо рік був холодним, не те що наразі. Значить, платити будемо більше! Причому за те, чого в реальності не існує. Нині ж тепло.

У НКРЕКП можуть запевнити: зате в наступному році ми платитимемо менше, незалежно від того, якою буде зима.

Ще одне уточнення. Інші платежі – за воду, опалення, електрику тощо – сплачуємо за підсумками останнього прожитого місяця.

«Виходить, АТ «Чернігівгаз» буде на нас наживатися?» – кажуть люди. «Ні», – стверд­жують чернігівські газовики. Нові тарифи в 2 рази менші собівартості доставки газу споживачам. І таке рішення Державного регулятора призведе до того, що в 2020 році збитки чернігівської газорозподільчої компанії становитимуть 103 млн грн. Це не дасть змоги підняти зарплати працівникам АТ «Чернігівгаз» до середнього рівня в галузі. Люди будуть звільнятися, бо вже нині штат неукомплектований на 17%...

Висновок напрошується у них один: потрібно підняти тариф за доставку в два рази! І не колись, а тепер!

Люди цікавляться, за що платити ще? За трубу, яку в більшості випадків проводили за свій кошт? Тепер же, виявляється, знайшовся власник? Ні, кажуть газовики. Платити треба за тиск, який підтримують у трубі.

За доставку потрібно платити і тоді, коли газ до будинку відключений, і в новобудах, де ще не використовують! Навіть якщо є лічильник. І тоді, коли він опломбований.

Хто не сплачуватиме – тим відріжуть газ.

Про штрафи. Обіцяно, що за січень, як перший місяць новацій щодо проблеми постачання газу, штрафувати не будуть, а от потім – подвійний тариф за прострочку!

Такі нові умови користування газом для населення. І це за умови, що, за даними січня 2020 року, доля доставки газу становить усього 12 відсотків у порівнянні з ціною самого газу (88%).

У ВАТ «Чернігівгаз» теж незадоволені такою ситуацією, а достукатися до Києва, кажуть, неможливо. Крайніми, як завжди, виявляються споживачі. Тобто, всі ми.

Кожен день приносить нову інформацію з газового питання. В п’ятницю, 7 лютого, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час свого виступу в парламенті (година запитань до уряду) заявив, що плата за доставку газу скоро буде об’єднана в одну квитанцію. Послуга залишиться розділеною, як і раніше, але в одній квитанції.

А міністр енергетики і захисту довколишнього середовища Олексій Оржель у програмі «Свобода слова» на ICTV сказав буквально таке: українські споживачі потребують альтернативних постачальників газу, що дозволить зробити послугу дешевшою. І таких міністерство, яке він очолює, почне підшукувати вже з травня 2020 року. Ними можуть стати, на його думку,.. обленерго і Укрпошта, структури, найбільш доступні кожному українцеві. Вони можуть зібрати товари і послуги в один пакет і відповідно зробити кожну послугу дешевшою.

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-30 17:00:01.575

  • Всього випадків: 208,959
  • Активні: 112,470
  • Всього смертей: 4,129
  • Нових смертей: 64
  • Всього одужали: 92,360

Замовити зворотний дзвінок