Чи готова область дати відсіч коронавірусу?

Чи готова область дати відсіч коронавірусу?

Дата: 2020-02-28 | Категорiя: Соціум

26 лютого під головуванням голови Чернігівської обласної державної адміністрації Андрія Прокопенка відбулося об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області захворювання на коронавірус.

 Цей своєрідний штаб по боротьбі з інфекційною загрозою відпрацював план дій на випадок можливого поширення небезпечного вірусу з Китаю на території нашої області, провів аудит медичних закладів, які в разі небезпеки появи вірусу у нас мають першими прийняти удар. Зазначалося, що в області функціонує 16 інфекційних відділень на 427 ліжок та 124 бокси на 217 ліжок. Визначено базові об’єкти для госпіталізації осіб з підозрою на захворювання, спричинене коронавірусом, спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги. В Чернігові це міська лікарня №2 та обласна дитяча лікарня.

– Поява такого вірусу у нас не виключена, адже світ динамічний, – зазначив Андрій Прокопенко. – І ми маємо бути максимально до цього готовими:облаштовані відповідні медичні заклади, персонал забезпечений всіма засобами індивідуального захисту, проінструктований, як діяти в тій чи іншій ситуації. Належить зробити це у найкоротші терміни.

І якщо заклади в основному готові до прийому важких коронавірусних хворих, то забезпечення додатковою кількістю костюмів біозахисту з порядку денного не знято.

– Ми звернулися до Міністерства охорони здоров’я України, Ради національної безпеки і оборони про додаткове укомплектування біозахисними костюмами, – повідомив заступник начальника управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, начальник відділу організації медичної допомоги та мобілізаційної роботи Володимир Пулін. – До речі, МОЗ України за рахунок фондів держрезерву вже розподілило додаткове обладнання для боротьби з коронавірусом. Днями воно прибуде і на Чернігівщину.

Володимир Фаль та Андрій Прокопенко

Підключені до виявлення коронавірусу також прикордонники. Як запевнив начальник Чернігівського прикордонного загону Олександр Чорний, вони проводять додатковий огляд осіб, які перетинають кордон. За дорученням голови ОДА Андрія Прокопенка закуплені і передані прикордонникам додаткові 10 приладів для температурного скринінгу.

Після засідання штабу з протидії коронавірусу голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко особисто перевірив стан готовності однієї з госпітальних баз – інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2. Супроводжував і давав роз’яснення головний лікар Володимир Фаль.

– Підготовлено 9 повних боксів в інфекційному відділенні, по 2 чоловіки в кожному, – сказав Володимир Фаль. – Загалом розміститься 18-20, максимум 25 осіб, важкохворих на коронавірус. Є палати, де може відбуватися інтенсивне лікування, штучна вентиляція легень, в основному це стосується людей, яким за сімдесят і які мають зазвичай букет різноманітних захворювань. У дітей, як відомо, при будь-якому захворюванні відсоток ускладнень низький і переносять вони набагато легше. Ми робимо все можливе, щоб не допустити поширення коронавірусу. Головне – ніякої паніки. Важкохворі будуть лікувати захворювання тут, а без ускладнень – вдома. Питання обсервації вирішується.

Дійсно, уже в цьому році на грип о області захворіли 59 тисяч осіб, двоє померли. Масштаб вражає, але реакція на цю звичайну епідемію спокійна. На відміну від коронавірусної. Причина – недостатня інформаційно-роз’яснювальна робота, а  необізнаність населення завжди викликає тривогу. Приклад – Нові Санжари.

Щодо можливого тестування. Тести поступати до лікарні не будуть. Аналізи  відправлятимуть у Київ до Олександрівської лікарні. Вакцина? Її в природі не існує, поки що вчені не винайшли.

В міській лікарні №2 під час обходу інфекційного відділення і перевірки стану його готовності до появи коронавірусу в Чернігові і області було презентовано варіанти засобів індивідуального захисту, якими потрібно буде забезпечити медичний персонал. Виробники запевнили, що можуть забезпечити необхідною кількістю біозахисних костюмів у короткий строк, виготовляючи за день до тисячі штук.

– Через якихось два тижні тривожний ажіотаж спаде, – впевнений Андрій Прокопенко. – Пережили інші інфекції, переживемо й цю.

Проте рано бити у литаври. Якщо Україну вірус до цих пір оминав, тріумфально підкорюючи країну за країною, в тому числі і благополучні європейські, то нині стало відомо, що в Італії, де головне євроджерело захворювання на коронавірус, захворіла і 26-річна українка, яка там працює...

 Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-05-08 07:54:02.159

  • Всього випадків: 2,114,138
  • Активні: 317,368
  • Всього смертей: 46,200
  • Нових смертей: 370
  • Всього одужали: 1,750,570

Замовити зворотний дзвінок