Людяність у непрості часи

Людяність у непрості часи

Дата: 2020-03-23 | Категорiя: Соціум

Чернігівці об’єднуються заради кожного з нас


– Як добре, що є люди з добрим серцем і намірами! В наш час це така рідкість, бо всі хочуть в цій непростій ситуації на тобі нажитися. Спасибі вам величезне за допомогу! –
дякує службі Таксі 353-Чернігів Олена Полегенько, а разом з нею – численні чернігівці.

Днями в обласному центрі запустили програму «Соціальне замовлення», яка націлена безкоштовно допомагати людям, які не можуть дозволити собі користуватися послугами таксі у період, коли в місті не працює громадський транспорт. Це насамперед стосується тих, хто має екстрену ситуацію, а також не може дістатися до лікарні та інших установ. Мова й про доставку продуктів та ліків до квартири, хто не має змоги це зробити самостійно.

 

Ініціативи взаємодопомоги населенню через коронавірус ростуть з кожним днем! Світ змінюється, люди проявляють себе з ліпшого боку. Настали справді неймовірні часи. У Чернігові активні люди, як і по всій країні, створюють у соцмережах групи, спільноти, чати. Волонтери пропонують придбати та доставити літнім людям продукти харчування, медпрепарати, речі першої потреби. Приміром, у спільноті #Невсеремось_Че можна не лише дізнатися контактний телефон людини доброї волі, закріпленої за визначеною територією, яка допоможе в закупці всього потрібного, а й отримати оперативні медичні консультації, є перелік телефонних номерів лікарів. Тут поради, як правильно мити руки, поводитися в магазині, як самотужки зробити маску. Або ж її добровольці зшиють за вас для вас. Безліч відеоуроків культурної реабілітації, щодо дозвілля дітей вдома, творчі майстер-класи.

 


Як і в більшості регіонів України, на Чернігівщині люди готові допомагати медикам. Точніше, вони це активно роблять – підвозять на роботу. У чатах добрих справ Вайбер водії розписують свої маршрути, час, а медики зазначають, звідки забрати і куди їх доставити. Все просто і дієво.

 

Підвезти лікарів можна й без чату. Бачите зав’язану на руці жовту стрічку – зупиняйтеся і пропонуйте свою допомогу. Чернігівський адвокат Володимир Кравченко звертається до медпрацівників:

Не соромтесь себе ідентифікувати жовтими стрічками. Нам, водіям, набагато легше буде вам допомогти!

 

Розпочався проєкт допомоги  #НКВолонтери в Чернігові, який пропонує безкоштовно возити справді потребуючих. Також добровольці анонсували про відкриття волонтерського пункту за адресою: Чернігів, вул. Преображенська, 14 (район Валу). Кожен бажаючий може принести допомогу незахищеним верствам населення. Приймають медикаменти, продукти харчування, антисептики, маски. Працюють з 11:00 до 13:00 щоденно. В інший час допомогу теж можна пропонувати, але після попередньої домовленості за телефоном: 8 (067 )862 93 72. Також спільнота готова підтримати медиків. Запрошує долучатися до ініціативи всіх, хто має транспортні засоби або водійські права, хто має будь-яку медичну освіту або медичний досвід.

 


Свою допомогу лікарям і всім працівникам медичної сфери, від яких залежить здоров’я і життя кожного з нас, пропонують шеф-кухарі та ресторани. Зокрема чернігівський Riverside започаткував флешмоб «Приготуй лікарю», аби у разі потреби забезпечити медиків смачними стравами, підтримати їх морально та підняти настрій.

 

– Сьогодення стало для кожного з нас своєрідним тестом на людяність та соціальну відповідальність, отож закликаємо за можливості долучитися до ініціативи всіх небайдужих, – звертається адміністрація ресторану Riverside і повідомляє канал комунікації: начальник охорони здоров'я Чернігівської міськради Владислав Вікторович Кухар 8 (095) 272 03 33.

 


Варто зазначити: кожний, хто хоче стати волонтером та допомагати літнім людям і хворим, може скористатися також платформою – «Солідарність» (https://v2020.org.ua/). Наразі на сайті зареєструвалися понад тисяча добровольців. Люди, які потребують допомоги у придбанні чи доставці ліків чи продуктів, або знають таку людину, – додавайте свою заявку на цьому сайті або телефонуйте на гарячу лінію 0-800-501-002.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-30 20:26:02.115

  • Всього випадків: 208,959
  • Активні: 112,470
  • Всього смертей: 4,129
  • Нових смертей: 64
  • Всього одужали: 92,360

Замовити зворотний дзвінок